WhatsApp Support Line

NEWS FROM BRANCHES

Home PageNews from Branches

NUMAN KURTULMUŞ'TAN ASRİAD ANKARA ŞUBESINE ZIYARET

Numan Kurtulmuş'tan ASRİAD Ankara şubesine ziyaret
Numan Kurtulmuş'tan ASRİAD Ankara şubesine ziyaret Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 2 Resim Adı 3 Resim Adı 4

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ASRİAD Ankara şubesi tarafından düzenlenen programa katıldı.

Programa ayrıca ASRİAD Genel Başkan Vekilleri İsmail Keleş ve Sıtkı Abdullahoğlu, Maruf Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kalyoncuoğlu, Ankara Şube Başkanı Av. Mustafa Hamarat ile şube Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.
 

İş dünyamızın sıkıntıları, talepleri, karşılaştıkları sorunlar ve çözüm yollarının ele alındığı toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş hayatını kaybeden şair ve yazar Sezai Karakoç'a Allah'tan rahmet dilerken Karakoç'un Türkiye'de bir neslin yetişmesinde çok büyük emeği olduğunu, yeniden büyük bir medeniyet kurulabileceği konusunda tüm Türkiye'ye ümit verdiğini ve büyük bir özgüven kazandırdığını ifade etti.
 

Karakoç'un yerinin kolay dolmayacağını vurgulayan Kurtulmuş, "Şimdi bizlere düşen, bundan sonra onun fikirlerini sonraki nesillere en güzel şekilde aktarabilecek çalışmaları ortaya koyabilmek, onun fikirlerini, eserlerini, görüşlerini, her alanda ortaya koymuş olduğu pratik ve teorik tezlerini bundan sonraki nesillere aktarabilmektir." dedi.
 

- "Artık hiçbir ekonominin küresel şartlardan uzak yaşayabilmesinin imkanı yoktur"
 

Kurtulmuş, tüm dünyada yaşanan Covid-19 salgınını hatırlatarak bunun dünya ekonomileri ile dünyadaki siyasal dengelerin tamamını etkilediğini ve nerede, nasıl biteceğinin de tam olarak kestirilemediğini belirtirken, bu süreçte gelişmiş ekonomiler başta olmak üzere pek çok ülkede sağlık sisteminin çöktüğünün altını çizdi. Üretim eksilmesi dolayısıyla tedarik zincirlerinin koptuğunu, gıda sektöründeki zincirlerin kırılması sebebiyle birçok gelişmiş ülkede market raflarının boş kaldığını anlatan Kurtulmuş, ayrıca enerji çeşitlerinde büyük bir maliyet artışı yaşandığını ve emtia fiyatlarının yükseldiğini aktardı.


Kurtulmuş, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bu çerçevede, Türkiye ekonomisinin de bu gelişmelerden etkilenmesi tabii ki kaçınılmazdır. Nihayetinde dünyada artık hiçbir ekonominin kendisini izole ederek küresel şartlardan uzak yaşayabilmesinin imkan ve ihtimali yoktur. Türkiye bu süre içerisinde çok şükür görece olarak gelişmiş ülkeler dahil olmak üzere birçok ülkeyle kıyaslandığında bu süreci fevkalade başarılı şekilde sürdürmüş, bugüne kadar getirmiştir."
 

- "Ekonomideki gelişme yakın vadede vatandaşımızın cebine yansıyacaktır"
 

Kurtulmuş, Türkiye'nin bu yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 21,7 ile dünyada ikinci büyük büyümeyi sağladığını ifade ederken, bu yılın sonunda da yüzde 9 ila 10 arasındaki büyümeyi gerçekleştireceğini, bu şekilde dünyada büyüyen sayılı ülkelerden biri olacağının altını çizdi.
 

Bunun Türkiye için önemli bir başarı olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, "Ayrıca, kapasite kullanım oranlarında olağanüstü artış, Türkiye'nin ihracatında fevkalade yüksek artışların ortaya çıkmış olması da Türkiye ekonomisi için olumlu, güzel sinyallerdir. Ümit ediyoruz ki ekonomide yaşadığımız bu gelişme yakın vadede vatandaşımızın cebine de yansıyacaktır." dedi.


Kurtulmuş ayrıca salgın şartları geride kaldıktan sonra Türkiye'nin yeni ve ümitvar bir döneme gireceğini vurguladı.


"Ekonomiyle ilgili her türlü gelişmenin farkında olduğumuzun da altını çizmek isterim." diyen Kurtulmuş, Türkiye'de enflasyonun yükselmekte olduklarının, bun dengelemek için özellikle dar gelirli vatandaşlarımızın alım gücünü artıracak ilave tedbirler üzerinde çalıştıklarını ifade etti. 
 

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, "Bunların en başında asgari ücret geliyor. İnşallah hakkaniyet ölçüleri içerisinde, emekçilerimizin de tatmin olacağı bir asgari ücretin hükümetimiz tarafından belirleneceğini ümit ediyoruz. Aynı şekilde emeklilerimizle ilgili de bu anlamda, onların gelirlerini artıracak bazı tedbirler üzerinde durulacaktır." diye konuştu.
 

Kurtulmuş konuşmasının sonunda, AK Parti ile devlet millet kaynaşmasının temin edildiğini, yargı ve askeri vesayetler ile bürokratik oligarşinin geride kaldığını söyledi.
 

ASRİAD Ankara Şube Başkanı Av. Mustafa Hamarat ise yaptığı konuşmada AK Parti Genel başkanvekili Numan Kurtulmuş'un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, sivil toplum kuruluşları ile kamu kurum ve kuruluşları arasındaki işbirliğinin ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağını vurguladı.
 

Program sonunda AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'a ASRİAD Genel Başkan Vekili İsmail Keleş ve Ankara Şube Başkanı Av. Mustafa Hamarat tarafından günün anısına bir tablo takdim etti. 
 

17 November 2021