WhatsApp Support Line

NEWS FROM BRANCHES

Home PageNews from Branches

ASRİAD'DAN "VAN İŞ DÜNYASI BULUŞMASI"NA KATKI

ASRİAD'dan "Van İş Dünyası Buluşması"na katkı
ASRİAD'dan "Van İş Dünyası Buluşması"na katkı Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 2

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati'nin katılımıyla "Van İş Dünyası Buluşması" 05 Ağustos Perşembe günü gerçekleştirildi.

Programa kamu kurum ve kuruluşları yetkililerinin yanı sıra ASRİAD Van Şube Başkanı Taner Han ve Yönetim Kurulu üyeleri de katıldılar. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinesinde gerçekleştiriline programa ilişkin bilgi veren ASRİAD Van Şube Başkanı Taner Han, oldukça verimli geçen programda iş dünyamızın yaşadığı sıkıntılara ilişkin olarak Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati'ye bilgilendirmelerde bulunduklarını belirtti. Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati'nin sorunları not alarak çözümlerine ilişkin çalışmalar yapacaklarını dile getirdiğini belirten Van Şube Başkanı Taner Han, özellikle İran ile ilgili yaşanan ticari sıkıntıların çözümlerine ilişkin destek talebinde bulunduklarının altını çizdi. Konuyla ilgili olarak İranlı bir bankanın Van'da şube açması konusunda bir çalışma talebinde bulunduklarını ifade eden Taner Han, bununla birlikte İran Konsolosluğunun Erzurum'dan sınır şehri Van'a taşınması konusunun önemine vurgu yaptı.

06 August 2021