WhatsApp Support Line

NEWS FROM BRANCHES

Home PageNews from Branches

ASRİAD YÖNETIM KURULU'NDAN BURDUR ŞUBESINE ZIYARET

ASRİAD Yönetim Kurulu'ndan Burdur şubesine ziyaret
ASRİAD Yönetim Kurulu'ndan Burdur şubesine ziyaret Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 2 Resim Adı 3 Resim Adı 4 Resim Adı 5

ASRİAD Genel Başkanı Cemil Yıldız ve Yönetim Kurulu üyeleri, 21 Şubat Çarşamba günü Burdur'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

ASRİAD Burdur Şube Başkanı Halil Akbulut'un evsahipliğinde yapılan ziyaret sırasında ASRİAD heyeti, Burdur Valisi Türker Öksüz ile Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik'e nezaket ziyaretleri gerçekleştirirken, Burdur ASRİAD şubesinde de Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
 

ASRİAD Genel Başkanı Cemil Yıldız ve Yönetim Kurulu, Burdur ziyaretinde ilk olarak ASRİAD Burdur Şubesi'ne ziyarette bulundu. Burada Yönetim Kurulu'na hitaben bir konuşma yapan Genel Başkan Cemil Yıldız şunları söyledi:


"ASRİAD'ımızın burada neler yaptığını görmek ve yeni bir vizyon kazandırmak amacıyla Burdur'a geldik. Burada bulunan tüm Yönetim Kurulu üyelerimize de bizlere göstermiş olduğunuz yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Asra uygun katma değeri yüksek, getirisi Türkiye'nin geleceğine matuf, karlılıkları yüksek nitelikli işler yapabilmek amacıyla kurulmuş bir derneğiz. Bizler sermayenin, kapitalin dünyadaki iyi insanları elinde buluşması ve bu kapitalin hayırlı işlerde kullanılması için bir altlık oluşturması için mücadele ediyoruz. Bizim diğer sermaye sahiplerinden farkımız şudur: Türkiye'nin şu anda Afrika açılımının arkasındaki mana gibi hareket etmekteyiz. Birçok Avrupa ülkesi Afrika'ya gidip o ülkelerin sahip olduğu değerleri sömürüyorlar ama o ülkenin insanlarını aç bırakıyorlar. Örneğin Fildişi Sahilinde kakao ve kaju gibi önemli değerleri o ülkenin çocukları çıkarıyorlar ama hiçbir zaman o çıkardıklarının tadına bile bakamadan ölüyorlar. Biz ise oradaki kakaoyu almaya, kakaodan çikolata yapmaya ama oradan gelecek karı paylaşıp oradaki insanların da kalkınmasına vesile olacak insanlarız. İşte sermayenin, kapitalistlerin elinde buluşmasıyla Müslüman sermayedarların elinde buluşmasının arasındaki fark budur. Bİri sömürür, öteki birlikte üretir ve büyütür. ASRİAD işte bu doğrultuda kendisini geliştirmiş, kendisini örgütlemiş olan bir iş insanları yapısıdır. Biz Türkiye'nin 21 şehrinde örgütlüyüz, 4 tane yurtdışı temsilciliğimiz var. Örneğin enerji, plastik ve hammadde konularında, inşaatta, tekstil, hizmet, gıda vs. pek çok sektörde hakikaten çok iyi yetişmiş iş insanlarımız var. Biz hep birlikte Türkiye'nin geleceğine yön vermeye, üreten ve büyüyen Türkiye'ye sahip çıkmaya çalışıyoruz. Daha önce de vurguladığımız gibi Türkiye ihracatının yüzde 1,5'unu biz ASRİAD üyeleri olarak yapmak istiyoruz. İnşallah bu hedefimizi de aşarız. Tabii dağılan bir ekonomi var ülkemizde. Zor günler geçiriyoruz ama 2024 yılının sonundan itibaren enflasyonun biraz daha aşağılara düşeceğini, faizlerin biraz daha aşağılara ineceğini, 2025 yılından itibaren de bunların yatırım yapılabilir bir seviyeye geleceğini düşünüyor ve buna inanıyoruz. Cumhurbaşkanımız ve ekibine de bu anlamda güveniyor ve politikalarını da destekliyoruz. İnşallah Burdur'a, Türkiye'ye ve bütün İslam alemine yakışır bir şekilde ticari aktivitelerimiz gelişecektir diye düşünüyoruz."
 

ASRİAD Burdur Şube Başkanı Halil Akbulut ise yaptığı konuşmada Genel Başkan Cemil Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyelerini misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirirken şube olarak yapmakta oldukları çalışmalar hakkında bilgi verdi. 
 

Konuşmalar sonrası Şube Başkanı Halil Akbulut tarafından Genel Başkan Cemil Yıldız'a bir plaket takdim edildi.
 

Şube ziyareti sonrası ASRİAD heyeti önce Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, daha sonra da Burdur Valisi Türker Öksüz'ü ziyaret ederek ASRİAD'ın çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundular. Heyet ayrıca Burdur şehrinin ekonomisi ve ihtiyaçları konusunda da bilgiler aldı.
 

ASRİAD Genel Başkanı Cemil Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri ziyaretler sonrası İstanbul'a döndüler. 

22 February 2024