WhatsApp Support Line

NEWS FROM BRANCHES

Home PageNews from Branches

BOLU ŞUBEMIZ ILE İZZET BAYSAL ÜNIVERSITESI ARASINDA NITELIKLI IŞBIRLIĞI

Bolu Şubemiz ile İzzet Baysal Üniversitesi arasında nitelikli işbirliği
Bolu Şubemiz ile İzzet Baysal Üniversitesi arasında nitelikli işbirliği Resim Adı 0 Resim Adı 1

ASRİAD Bolu Şube Başkanı Burhan Turan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı'ya bir nezaket ziyaretinde bulundular.

ASRİAD Bolu Şube Başkanı Burhan Turan, beraberinde Başkan Yardımcısı Kadir Biçer, Üye İlişkileri Başkanı Basri Kala, Sektörel Yapılanma Başkanı Murat Karaağaç ve Kurumsal İlişkiler Sorumlusu Hasan Perçin ile birlikte Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’yı makamında ziyaret ettiler.
 

Derneğin faaliyetleri hakkında Rektör Alişarlı’ya bilgi veren ASRİAD Bolu Şube Başkanı Turan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bolu’nun gelişimi ve ekonomik kalkınmasını artırmak için Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’yle (BAİBÜ) işbirliği yaparak proje ve çalışmalarda sağlayabilecekleri katkılar hakkında görüş alışverişinde bulundular.
 

İş fikirlerini proje haline getirmek için duydukları akademik destek ile imalat sektörünün can damarı olan nitelikli ara eleman yetiştirilmesi konusunda Üniversite katkısına ihtiyaç duyduklarını kaydeden Şube Başkanı Turan, Üniversite-iş dünyası arasındaki diyaloğun artırılması amacıyla faaliyetler düzenlenmesi ve bu kapsamda Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ile gerçekleştirilen eğitim ve seminerlere katılmak istediklerini belirttiler.
 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Alişarlı ise, Üniversitenin her zaman, üreten ve ekonomiye katkı sağlayan iş dünyası ve sanayicinin yanında yer aldığını vurguladı. Üniversitede, ilgili bölüm ve programlardaki öğrencileri iş dünyasının nitelikli elemanları olarak yetiştirmek amacıyla, iyi bir teorik eğitimin yanı sıra yerinde uygulamalı eğitimlere ağırlık verildiğini söyleyen Rektör Prof.Dr. Alişarlı, eğitim ve uygulamalı sistemde son yıllarda önemli adımlar atıldığını ve çalışmaların devam ettiğini kaydetti. Teorik ve uygulamalı ders ve etkinlikleri, iş dünyasında tecrübe eden öğrencilerin mezun olduklarında, nitelikli bir eleman olarak sektörde çalışmaya hazır hale geldiklerini dile getiren Rektör Alişarlı, eğitim ve seminerlere katılım konusunda üniversitenin kapısının iş dünyasına her zaman açık olduğunu söyledi.
 

Yaklaşık 1 saat süren ve oldukça samimi bir havada geçen ziyaret sonunda ASRİAD Bolu Şube Başkanı Burhan Turan tarafından Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı'ya bir plaket takdim etti. 

02 July 2021