WhatsApp Support Line

NEWS FROM BRANCHES

Home PageNews from Branches

ELAZIĞ ŞUBESINDEN REKTÖR GÖKTAŞ'A ZIYARET

Elazığ Şubesinden Rektör Göktaş'a ziyaret

ASRİAD Elazığ Şube Başkanı Abdulkerim Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Işın, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş'a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyarette bir konuşma yapan Elazığ Şube Başkanı Abdulkerim Yılmaz, Elazığ sanayisinin gelişimi, nitelikli üretim ve katma değerli ürün ortaya koyabilmek için akademi dünyası ile iş birliğinin önemine vurgu yaptı. Yılmaz; “Üniversitelerin dahil edilmediği sanayi toplumu, olması gereken gelişim seviyesinin gerisinde kalacak ve başarıya ulaşamayacaktır. Bu nedenle üniversitelerimizin; sanayicimiz, üreticimiz ve iş dünyamız için bir yol gösterici olması gerekmektedir" diye konuştu.


Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken üniversite-sanayi iş birliğinin önemine değindi. Göktaş yaptığı konuşmada "Ülkemizin sürdürülebilir gelişmesi ve büyümesi için üniversite-sanayi iş birliğini daha da güçlendireceğiz. Üniversite olarak bizler de çalışmalarımızla başta ilimiz olmak üzere ülkemizin gelişimine katkı sunma gayreti içerisindeyiz" dedi.

05 August 2021