GÜNCEL HABERLER

Ana SayfaGüncel Haberler

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY, HELAL EXPO 2021'DE FUAR SPONSORLARINDAN ASRİAD STANDINDA...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Helal Expo 2021'de fuar sponsorlarından ASRİAD standında...
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Helal Expo 2021'de fuar sponsorlarından ASRİAD standında... Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 2 Resim Adı 3 Resim Adı 4 Resim Adı 5 Resim Adı 6 Resim Adı 7 Resim Adı 8 Resim Adı 9

Dünyada 7 trilyon dolar, Türkiye'de ise 100 milyar dolarlık pazara hükmeden Helal sektörünün dünyadaki en büyük fuarı olan HelalExpo 2021 Fuarı'na katılan ASRİAD'ın standını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ziyaret etti.

Türkiye'de 400 milyar dolara çıkarılması hedeflenen ve bu coğrafya insanının hassasiyetlerini önceleyen bu alanda niteliğiyle öne çıkmak gayesiyle son derece etkin rol oynayan ASRİAD, 25-28 Kasım tarihleri arasında yapılmakta olan Helal Expo 2021 Fuarı'nda önemli sayıdaki üye firmasıyla birlikte sponsor olarak yer aldı. 
 

Dünyanın en büyük "helal organizasyonu" olarak kabul edilen, "Helal belgeli" ticaret hacminin artırılması, yeni pazarlara ulaşım sağlanması ve sektörel gelişmelerin yakından takip edilmesi amacıyla düzenlenen fuar, bu yıl "Yeni Çağın Yeni Normalleri: Helal Üretim ve Tüketimin Vazgeçilmezliği" temasıyla İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.
 

ASRİAD üyesi katılımcı şirketler fuarda buluştu
 

ASRİAD'ın da sponsorları arasında yer aldığı Helal Expo, 25'ten fazla ülkeden milli ve bireysel katılımlarla düzenlendi. Fuarda ASRİAD ve Maruf Vakfı aynı standda yer alırken, başta İslam ülkelerinden ve Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen binlerce ziyaretçi, ASRİAD ve Maruf Vakfı standında yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu. 
 

ASRİAD bünyesinde yer alan önemli sayıdaki katılımcı firmanın da stand açarak ürünlerini sergilediği fuarın açılışını yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, protokol davetlileri ile birlikte ASRİAD ve Maruf Vakfı standına da ziyarette bulundu. Standda ASRİAD Yönetim Kurulu Üyelerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay daha sonra fuara katılan ASRİAD üye firmalarının standlarında da incelemeler yaptı. 
 

Fuar süresince ASRİAD üyesi şirketler, dünyanın çeşitli yerlerinden gelen işadamlarıyla önemli iş bağlantılarına imza attılar. Fuara katılan ASRİAD üye firmaların temsilcileri, dünyanın en büyük helal organizasyonunda yer almalarını sağlayan ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ettiler.
 

26 Kasım 2021