WhatsApp Destek Hattı

GÜNCEL HABERLER

Ana SayfaGüncel Haberler

ASRİAD, CARİ AÇIĞI KAPATMAYA ENDEKSLİ ÇALIŞIYOR

ASRİAD, CARİ AÇIĞI KAPATMAYA ENDEKSLİ ÇALIŞIYOR
ASRİAD, CARİ AÇIĞI KAPATMAYA ENDEKSLİ ÇALIŞIYOR Resim Adı 0 Resim Adı 1

ASRİAD Üye İlişkileri Başkanlığı tarafından organize edilen “Serbest Kürsü” programında bir konuşma yapan ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman, ASRİAD’ın geniş vizyonu ve üye iş insanlarının güçlü birlikteliği ile ülkemizin cari açığını kapatmaya endeksli olarak çalıştıklarını söyledi.

ASRİAD Genel Merkez binasında düzenlenen ve ASRİAD’a yeni üye olan iş insanlarının Üyelik Belgesi ile “Önce Nitelik” plaketlerini aldığı “Serbest Kürsü” programına; Genel Başkan Adnan Danışman’ın yanı sıra ASRİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ile Üye İlişkileri Komisyon üyeleri katıldı.
 

ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman programa ilişkin yaptığı konuşmada; 2017 yılında ciddi sivil toplum kuruluşu deneyimi olan iş insanlarıyla birlikte kurulan ASRİAD’ın 81 vilayetten kurucularla oluşturulduğunu ve bu durumun Anadolu’nun nabzını tutmak adına kendilerine çok büyük avantaj sağladığını söyledi.
 

ASRİAD’ın fıtrata uyumlu, değer yargılarına dayalı olarak, çağımızın ihtiyaç ve problemlerine uygun çözümler üretmek amacıyla örgütlendiğini, yaşayan ve rekabet edebilecek bir ekonomi üretmek hedefiyle yola çıktığını dile getiren Genel Başkan Danışman, gelir ve servet dağılımının hakkaniyetli ve sürdürülebilir bir düzleme ulaşmasını sağlamaya büyük önem verdiklerini ifade etti.
 

Ülkemizin sosyo-ekonomik politikalarının ve ülkemizdeki ekonomi aktör davranışlarının ASRİAD vizyonu istikametinde değişip geliştirilmesi çabası içinde olduklarını ifade eden Adnan Danışman, bu istikamette yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
 

Genel Başkan Adnan Danışman konuşmasında, ASRİAD olarak daha somut, gözle görülür, üyelere fayda sağlayacak şekilde ticaret toplantıları düzenlediklerini, belirli bir strateji üzerinde hareket ettiklerini ve üyelerin gelişimlerine katkı sağlayacak eğitim planlamasına önem verdiklerini dile getirdi.
 

 ASRİAD çatısı altında çok ortaklı şirketler oluşturup katma değerli yatırımlar yapmayı önemsediklerinin altını çizen Danışman, Türkiye’nin halen ithal ettiği yüzlerce milyon dolar değerinde ürünlerin ortak yatırımlarla üretimini ve ihracatını yaptıkları takdirde ülkemizin cari açığını kapatmaya büyük fayda sağlayacaklarının altını çizdi.
 

ASRİAD’ın nitelikli üyeleri Serbest Kürsü’de önerilerini paylaştılar
 

Genel Başkan Adnan Danışman’ın konuşması sonrası programa katılan yeni üye iş insanları, ASRİAD’a neden katıldıklarını, üyeler arası ilişkilerin geliştirilmesi ve artırılmasına yönelik çözüm önerilerini ve üyeler arası ticari çalışmaların geliştirilmesi adına düşüncelerini paylaştılar.
 

Konuşmalar sonrası ASRİAD üye iş insanlarına Genel Başkan Adnan Danışman tarafından Önce Nitelik tablosu, ASRİAD Üye İlişkilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmazer tarafından da üyelik belgeleri takdim edildi.
 

Program, toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

15 Aralık 2021