GÜNCEL HABERLER

Ana SayfaGüncel Haberler

6. BÖLGESEL TİCARET TOPLANTISI ANKARA'DA YAPILDI

6. Bölgesel Ticaret Toplantısı Ankara'da yapıldı
6. Bölgesel Ticaret Toplantısı Ankara'da yapıldı Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 3 Resim Adı 4 Resim Adı 5 Resim Adı 6

ASRİAD İş Geliştirme Başkanlığı tarafından ASRİAD üyeleri arasındaki ticareti geliştirmek ve katma değerli ürünlerin gelişimine katkı sağlamaya yönelik olarak Ankara şubemizin ev sahipliğinde düzenlenen 6’ncı Bölgesel Ticaret Toplantısı, 21 Kasım Pazar günü gerçekleştirildi.

Toplantıya ASRİAD Genel Merkez ile Ankara’daki üye firmalardan 14 farklı sektörden 47 iş insanı katılım gösterdi.
 

ASRİAD İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Sami Bektaş, toplantı öncesi yaptığı konuşmada, bölgesel ticaret toplantılarının üye firmaların birbirlerini tanımalarına, firmalar arası ticaretin gelişmesine, firmaların katma değerli ürünlerin üretimi ve ihracata yönelmelerine kapı araladığını dile getirdi. 
 

Bektaş yaptığı konuşmada "Bu minvalde biz sanayicilere düşen; üretmek, katma değeri yüksek nitelikli ürünler üretip ihracat yapmak ve "Üreten Türkiye" inşasında kararlılıkla, azimle ve sabırla çalışmaktır. Başarı Allah'tandır ama çalışmak, gayret etmek bizdendir" dedi.
 

Ticaret toplantısına ev sahipliği yapan Ankara Şube Başkanı Mustafa Hamarat ile Şube İş Geliştirme Başkanı Ömer Dağlar da böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmak ve nitelikli firmaları bir arada görmekten dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını, bu toplantıları daha sık yapmaları gerektiğini ifade ettiler.
 

Oldukça verimli geçen ve gün boyu süren ticaret toplantısında  14  farklı sektöreden katılım gösteren 47 iş insanı, iş yapabilecekleri ve ticaretlerine kapı arayalabilecekleri 53 iş görüşmesi gerçekleştirirken, 6 firma da iş bağlantısı sağladı.

21 Kasım 2021