ŞUBELERDEN HABERLER

Ana SayfaŞubelerden Haberler

ASRİAD KONYA'DAN GELECEĞİMİZE DEV YATIRIM

 ASRİAD Konya'dan geleceğimize dev yatırım

‘Okurken mesleğini icra et’ sloganıyla yola çıkan ASRİAD Konya Şubesince düzenlenen ‘Okurken mesleğini icra et’ projesinin lansman programıyla üniversite gençliğini bir araya getirdi.

ASRIAD Konya Şubesince düzenlenen ‘Okurken mesleğini icra et’  Lansman programıyla üniversite gençliğini bir araya getirdi. Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenen programa ASRIAD Konya Şube Başkanı Mustafa Balta, Haydosev Konya Mevlana doğayı ve Hayvanları Sevenler Derneği Başkanı Gonca Cansoy ve Başkan Yardımcısı Figen Doğanay ile öğrenciler ile ASRİAD üyeleri katıldı.  

Türkiye genelinde 30 şubesinde geleceğin teminatı olan gençlere yönelik  ‘Okurken mesleğini icra et’ sloganıyla yola çıkan gençleri ve gönüllü ve zorunlu stajları konusunda yardımcı olmayı amaçlayan ASRİAD Konya Şubesi, proje kapsamında sokak hayvanları yararına program düzenledi. 

ÜNİVERSİTELİ GENÇLERE İŞ İMMKANI
Programın açılış konuşmasını yapan ASRIAD Konya Şube Başkanı Mustafa Balta, Türkiye genelinde 30 şube ve 2 bine yakın farklı sektörlerde iş adamını bünyesinde barındıran Asrın İş Adamları Derneği'nin kısa bir süre önce kurulmasına karşın önemli projeler gerçekleştirerek özellikle üniversite gençliğinin iş hayatına atılmalarında en büyük destekçisi olacaklarını ifade etti. 
‘Okurken Mesleğini İcra et’ Lansman Programıyla üniversite gençliğine kendilerini tanıtmak amacında olduklarının altını çizen Balta, dernek bünyesinde oluşturdukları gençlik kollarına çalışmalarından dolayı teşekkür etti.  

Başkan Mustafa Balta “ Konya’da staj yapmak isteyen gençlerimizin staj sonrası iş kaygısına düşmemeleri için bünyemizdeki iş adamlarımızla irtibata geçerek sektörel bazda bize uyum sağlayacak arkadaşlarımızı mezun olduktan sonra iş sahibi yapmak için var gücümüzle çalışacağız. ASRİAD, iş hayatının ve ona bağlı olarak tüm sosyal çevrenin hakkaniyet zeminde sürdülebilir bir düzene kavuşmasını sağlamak ve bağımsız bir STK anlayışını örnek alarak kurulmuştur” dedi. 

Başkan Mustafa Balta konuşmasında ayrıca düzenlenen programdan elde edilen gelirin sokak hayvanlarının ihtiyaçları için kullanılacağını dile getiren Mustafa Balta düzenlenen programda emeği geçenlere teşekkür etti. 

Konuşmaların  ardından Konya’nın sevilen sanatçısı Akustik aile ve Komedi ustası Yavuz Seçkin sahne aldı.

15 Mart 2019