ŞUBELERDEN HABERLER

Ana SayfaŞubelerden Haberler

ASRİAD BALIKESİR ŞUBESİ'NDEN İHRACAT ANLAŞMASI

ASRİAD Balıkesir Şubesi'nden ihracat anlaşması

Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD) Balıkesir Şubesi, Amerika ve Pakistan’dan gelen işadamlarını konuk etti, dernek üyesi işadamları yabancı işadamlarıyla ihracat anlaşması yaptı.

ASRİAD Balıkesir Şube Başkanı Cüneyt Kaba, hedeflerinin dış ticaret olduğunu, küçük ve orta ölçekli firmaların dış ticaret yapabilmeleri için önderlik yapmaya başladıklarını söyledi.

Amerika ve Pakistanlı işadamlarını Balıkesir’de konuk ederek ASRİAD Balıkesir şubesi üyelerine işyeri ziyaretlerinde bulunarak, çeşitli anlaşmalar yaptıklarını kaydetti.

Kaba, “Amerikalı ve Pakistanlı işadamları ile makine imalatı yapan üyelerimiz çeşitli makinelerle ilgili ihracat anlaşması yaptı. Türkiye’de sadece Dursunbey’de çıkan ametist taşları işadamları tarafından büyük ilgi gördü. Ametist taşından yapılan takılar dikkatlerini çekti. Amerika Florida eyaletinde Ametist taşı ve Ametist takıları için ihracat bağlantıları kurulup, Amerika’dan diğer işadamları görüşmeye davet edildi. Gıda sektöründe Balıkesir’in meşhur lokumuyla ilgili de anlaşmalar yapıldı. Lokum, şeker ve ev yapımı reçeller de yabancı işadamlarının ilgi odağı oldu. Amerikalı ve Pakistanlı işadamları ziyaretten memnun olduklarını  belirterek, ileriki günlerde tekrar geleceklerini belirtti. Dış ticarete önderlik etme çalışmalarımız hızla ilerleyecek ve ihracat yapmak isteyen firmalarımıza desteğimiz devam edecek” dedi.

06 Mart 2019