ŞUBELERDEN HABERLER

Ana SayfaŞubelerden Haberler

BURSA ŞUBEMİZ İÇ VE DIŞ TİCARETE KÖPRÜ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Bursa şubemiz iç ve dış ticarete köprü olmaya devam ediyor
Bursa şubemiz iç ve dış ticarete köprü olmaya devam ediyor Resim Adı 0 Resim Adı 1

Tekstil ve otomotiv sektöründe Türkiye'nin lider şehirlerinden olan Bursa, iç ve dış ticarete köprü olmaya devam ediyor.

'İş Geliştirme Buluşması' kapsamında Konya ASRİAD yönetimini Bursa'da ağırlayan ASRİAD Bursa Şubesi, Konyalı iş insanlarıyla bir araya geldi. Başkan Mehmet Karakoyun, farklı sektörlerden iş insanlarıyla ekonomiye can suyu olmak, tanışmak için çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Konyalı iş adamlarını da sanayi ve kültür kentinde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Karakoyun, faaliyetleri hakkında bilgiler vererek sosyal sorumluluk projelerinden bahsetti. 

Gerçekleşen buluşmada iş adamları ikili görüşmeler yaptı, iki şehir arasında, farklı alanlarda istihdamla ilgili ön görüşmelerde anlaşmalar sağlandı. Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ali Turgut da iki güzel ilin insanlarını Bursa'da ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek ASRİAD çatısı altında birbirleriyle ticaret hacmini arttırmaları gerektiğine dikkat çekti.
 

'ANADOLU'YA TERSİNE GÖÇ BAŞLAYACAK' 

Tarih, kültür ve sanayi şehrinde ağırlanmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren ASRİAD Konya Şube Başkanı Mustafa Balta ise her alanda bir olmak, diri ve güçlü olmak zorunda olduklarını işaret etti. İş buluşmaları sayesinde sektörler ne olursa olsun, ticaret kapılarının sonuna kadar açılacağını, üretimin artacağını belirtti. Balta yaptığı konuşmada şöyle konuştu:
"Anadolu'ya tersine göçü başlatmak zorundayız. Bunun için de üretimi arttıracak adımlar atmalıyız. Batı şehirlerine göç eden insanlar, Anadolu'da iş bulamadıkları için doğdukları kentleri terk ediyorlar. Biz ASRİAD olarak Anadolu'yu istihdamla, tarım alanlarındaki ekilebilirliğini arttırarak, hayvancılığı zirveye çıkararak köprü olacağız. Bu sayede Anadolu'nun insansızlaşmasına son vereceğiz. Bizler bunun için bu çatı altındayız, ülkemizin kalkınması için el ele vermek zorundayız".

19 Kasım 2019