GÜNCEL HABERLER

Ana SayfaGüncel Haberler

MİLLİ YENİLİK SİSTEMİNDE TEKNOKENT VE TEKMER'LERİN YAPISI

Milli Yenilik Sisteminde Teknokent ve TEKMER'lerin Yapısı
Milli Yenilik Sisteminde Teknokent ve TEKMER'lerin Yapısı Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 2 Resim Adı 3 Resim Adı 4 Resim Adı 5

Manisa Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Aktaş'ın konuşmacı olarak katıldığı " Milli Yenilik Sisteminde, yerli ve millî üretime katkısı yönüyle Teknokent ve TEKMER’lerin yapısı, Üretim ile senkronizasyonu" semineri, 6 Ocak Çarşamba akşamı Zoom ve Youtube platformları üzerinden düzenlendi.

ASRİAD Dış İlişkiler Başkanlığı ve AR-GE Başkanlığı tarafından ortak olarak gerçekleştirilen programa, Genel Başkanı Adnan Danışman, Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Merkez teşkilatı ile şubelerden çok sayıda iş insanının katıldı. AR-GE'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sıtkı Abdullahoğlu'nun moderatörlüğünü yaptığı programda, Teknokent ve Teknoloji Geliştirme Merkezleri (TEKMER) ele alındı.


Program ASRİAD Dış İlişkiler Başkanlığı ve AR-GE Başkanlığı tarafından ortak olarak gerçekleştirildi.
 

Prof. Dr. Mustafa Aktaş, sunumuna ordu, üniversite ve özel sektör birlikteliğinin önemine değinerek başlarken Milli Yenilik Sistemi'nin başarı dinamiklerine etkilerini dile getirdi. İş Geliştirme Merkezleri ve Teknoloji Geliştirme Merkezleri ile ilgili önemli bilgilendirmelerde bulunan Prof. Dr. Aktaş, bölgesel teşvik uygulamalarında sağlanan destekler, akıllı ürün ve üretim sistemleri, KOSGEB'den alınan stratejik destekler ile Savunma Sanayine yönelik yapılan çalışmalar gibi önemli konulara değindi. Havelsan-Katar Silahlı Kuvvetleri Joint Warfare Training Center Projesi kapsamında eğitim simülasyonu ve artırılmış sanal gerçeklik çalışmaları hakkında da önemli bilgiler verilen program sonunda soru-cevap bölümüne geçildi.

Program, Genel Başkan Adnan Danışman'ın kapanış konuşması ile son buldu.

06 Ocak 2021