WhatsApp Support Line

DOÇ. DR. CIHAT YAYCI, MAVI VATAN ILE ILGILI DIKKAT ÇEKEN DETAYLARI AÇIKLADI

Doç. Dr. Cihat Yaycı, Mavi Vatan ile ilgili dikkat çeken detayları açıkladı
Doç. Dr. Cihat Yaycı, Mavi Vatan ile ilgili dikkat çeken detayları açıkladı Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 2 Resim Adı 3 Resim Adı 5

Üye İlişkileri ve Eğitim, Sosyal ve Hukuki İşler Başkanlıkları tarafından ortaklaşa olarak hazırlanan, Doç. Dr. Cihat Yaycı’nın konuk olduğu “Mavi Vatan ve Çevremizdeki Gelişmeler” Konferansı, ASRİAD Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Kurumsal İlişkiler ve Tanıtım Komisyon Başkanı Muhammed Nedim Yumakgil’in yaptığı konferansa Genel Başkan Cemil Yıldız’ın yanı sıra ASRİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve üye iş insanları katıldı.

Konferansta konuşan Müstafi Amiral Doç. Dr. Cihat Yaycı, Mavi Vatan doktrini hakkında önemli bilgilendirmelerde bulundu.

Denizlere hakim olan devletlerin dünyayı yöneteceğine vurgu yapan Doç.Dr. Yaycı, Türk denizcilik tarihi ile ilgili bilgiler verirken bölgemizdeki gelişmelere ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Filistin, Arz-ı Mevud ve vadedilmiş topraklara ilişkin perde arkasında yaşanan olayları anlatan Doç. Dr. Cihat Yaycı, İsrail’in soykırım ve vahşet politikası konusunda önemli bilgiler verdi. Filistin’de soykırımın durması için Arap Birliği’nin petrol ve doğalgaz akışını durdurması gerektiğine vurgu yapan Yaycı, Arap dünyasının bu konuda duyarsız kaldığını belirtti. Doç. Dr. Yaycı, yaşanan gelişmelerin asıl hedefinin Türkiye olduğuna ilişkin değerlendirmeler yaparken, KKTC’de İsrail vatandaşlarının sessiz sedasız topraklar satın aldığını, bunun devam etmesi durumunda Kıbrıs’ın sonunun da Filistin’den farklı olmayacağının altını çizdi.

Müstafi Amiral Doç. Dr. Cihat Yaycı, Türk donanmasının tarihine ilişkin bilgiler verirken, önemli ve bilinmeyen bir detaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Yaycı, Türk donanmasında her geminin direklerinin en üstünde Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim’in saklandığını ve bunun her bir gemi kadar  değerli olduğuna vurgu yaptı.

Yaklaşık 1,5 saat süren seminer sonrası Üye İlişkilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmazer tarafından Müstafi Amiral Doç. Dr. Cihat Yaycı’yı “Önce Nitelik” plaketi takdim edildi.

14 February 2024