WhatsApp Support Line

DIJITAL EKONOMI KOMISYONU GÜNDEMI: ELEKTRIKLI VE HIBRIT OTOMOBILLER

Dijital Ekonomi Komisyonu gündemi: Elektrikli ve Hibrit otomobiller
Dijital Ekonomi Komisyonu gündemi: Elektrikli ve Hibrit otomobiller Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 2

Dijital Ekonomi Başkanlığı tarafından organize edilen “Elektrikli ve Hibrit Otomobillerin Geleceği” konulu online etkinlik, 15 Haziran Çarşamba akşamı gerçekleştirildi.

Etkinliğe, Dijital Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fatih Demir, İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Engin Doğan, Dış İlişkiler Komisyon Başkanı Vedat Öksüz ile Dijital Ekonomi Komisyon üyeleri katıldı.
 

Zoom üzerinden gerçekleştirilen toplantıda konuk olan Türkiye Elektrikli ve Hibrit Araçlar Derneği (TEHAD) Başkanı Berkan Bayram, elektrikli ve hibrit otomobillerin günümüzdeki önemi, şarj istasyonlarının alt yapı patent çalışmaları ve batarya yatırımları ile ilgili olarak bilgilendirmelerde bulundu.
 

Verimliği düşen bataryaların yeniden kazanılması konusunda yapılacak çalışmaların bir pazar oluşturacağını ve bunun da ileriye dönük istihdam olanaklarını artıracağının altını çizen TEHAD Başkanı Berkan Bayram, hidrojen yakıtın gelecekte araçlarımızda kullanılması için çalışmaların başladığını ve hızla ilerlemekte olduğunu dile getirdi.
 

Yaklaşık 1,5 saat süren toplantı sonunda ASRİAD Dijital Komisyon Üyeleri ise sektörde yaşanan gelişmelere ilişkin soruları ile toplantıya interaktif katılım sağladılar. 
 

Dijital Ekonomi Komisyonu Başkanı Fatih Demir ise Berkan Bayram’a toplantıya katılımından ve yaptığı önemli bilgilendirmelerden dolayı teşekkür ederken ASRİAD’lı iş insanlarına konu hakkında bir seminer vermesi konusunda kendisinden söz aldı.

16 June 2022