WhatsApp Support Line

CEMIL YILDIZ: “DERDIMIZ; KÜÇÜK SERMAYELERLE BÜYÜK IŞLER YAPMAK VE ÜYE IŞLETMELERIMIZI BÜYÜTMEKTIR.”

Cemil Yıldız: “Derdimiz; küçük sermayelerle büyük işler yapmak ve üye işletmelerimizi büyütmektir.”
Cemil Yıldız: “Derdimiz; küçük sermayelerle büyük işler yapmak ve üye işletmelerimizi büyütmektir.” Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 2 Resim Adı 3 Resim Adı 4 Resim Adı 5 Resim Adı 6 Resim Adı 7

Üye İlişkileri Başkanlığı tarafından düzenlenen, ASRİAD’a yeni üye iş insanlarının üyelik sertifikaları ile Önce Nitelik plaketlerini aldıkları “Serbest Kürsü” programı, 30 Ocak Salı günü ASRİAD Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

ASRİAD Genel Başkanı İ. Cemil Yıldız’ın katılımıyla düzenlenen programda, yeni üye iş insanları, ASRİAD ile nasıl tanıştıkları, en beğenilen faaliyetleri, diğer kurumlardan farklı bir yol üretmesi konusunda tavsiyeler, sektörleriyle ilgili sorunlar ve mevcut ekonomik ortamda üyelere tavsiyeler gibi konularda düşünce ve tavsiyelerini beyan ettiler.
Programda bir konuşma yapan ASRİAD Genel Başkanı İbrahim Cemil Yıldız, Asr’a uygun iş yapmanın önemine vurgu yaparken, dertlerinin küçük kuruluşlar olarak bir araya gelip örgütlenmek ve büyümek olduğunu ifade etti. “Biz dinamik, sürekli kendini yenileyen ve geliştiren bir derneğiz” diyen Genel Başkan İ. Cemil Yıldız, şirket psikolojilerinin yönetimine de önem verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.
İ. Cemil Yıldız konuşmasında şunları söyledi:
“Bu dönem birçok komisyonumuz çok önemli çalışmalara imza atıyor. Bizler küçük sermayelerle büyük işler yapmalıyız. İyi niyetle hareket ederek batan holdingler var. Bu manada üye işletmelerimizin yatırımlarını da yönetmek adına Yatırım Komisyonumuz faaliyet gösteriyor. Bizlerin projeleri planlamamız, legal bütün prosedürleri uygulamamız gerekiyor. Örgütlenme biçimi olarak bir fon ya da Anonim Şirket olarak hareket etmeliyiz. Bunların da bilançoları açık ve şeffaf olmalı. Riski en az sektörlere yatırım yapmalıyız.

Yatırımlar dışında Çalışmala Masalarımız da devletin aldığı ürünlerin Türkiye’de üretilmesi konusunda sizlere yardımcı olacak çalışmalar yapmalı. Üyelerimizin gelişimine yönelik hiçbir çabaya kayıtsız kalmamalıyız. Dış İlişkiler Başkanlığımızın da son dönemlerde ihracata yönelik önemli hizmetleri var. Üyelerimizin ihracat planları varsa mutlaka bu konuda ilgili başkan yardımcılarımızdan faydalanmalıdır.
Bu güzel program için Üye İlişkileri Başkanlığımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah yeni üyelerimizle birlikte bugün yapmış olduğumuz gibi yeni programlara da imza atacağımızı ümit ediyorum.”

Konuşmalar sonrası ASRİAD’a yeni üye olan iş insanları Üyelik Sertifikaları ile “Önce Nitelik” plaketlerini, Genel Başkan İbrahim Cemil Yıldız ve Üye İlişkileri Başkan Yardımcısı Mehmet Tekin’in ellerinden teslim aldılar.
Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.
30 January 2024