WhatsApp Support Line

ASRİAD'DAN ÜYE IŞ INSANLARINA TEKAFÜL SIGORTACILIĞI SEMINERI

ASRİAD'dan üye iş insanlarına Tekafül Sigortacılığı Semineri
ASRİAD'dan üye iş insanlarına Tekafül Sigortacılığı Semineri Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 2

Sektörel Yapılanma Başkanlığı Sigortacılık Komisyonu tarafından planlanan "Türkiye'de Tekafül Sigortacılığı Uygulamaları Semineri" 27 Aralık Salı günü ASRİAD Genel Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Katılım Sigortacılığı Derneği Genel Sekreteri Dr. Yunus Emre Gürbüz'ün konuk olduğu ve Moderatörlüğünü Sigortacılık Komisyon Başkanı Fatih Ebu Hureyre Işık'ın yaptığı programa, ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman'ın yanı sıra, Genel Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve ASRİAD'a mensup çok sayıda iş insanı katıldı.
 

Programda; Türkiye ve Dünya'da Sigortanın Tarihsel Gelişimi, Rakamlarla Sigorta ve Reasürans Şirketlerinin Sermaye Yapısı, Katılım (Tekafül) Sigorta Sistemi, Tekafül Modelleri, Dünya'da Tekafül Uygulamaları, Bireysel Katılım Emeklilik Sistemi, Katılım Bankacılığı ve Katılım Sigortacılığı konularında ayrıntılı bilgilendirmeler yapıldı.
 

Dr. Yunus Emre Gürbüz seminerde, Tekafül sistemine neden ihtiyaç duyulduğu, sistemin temel şartları, Tekafül ile ticari sigorta karşılaştırmaları, yönetmelik kapsamında genel tanımlar ve pencere usulü geçiş sistemi, katılım uyum birimine göre esaslar, reasürans faaliyetlerine ilişkin hususlar, Şer'i kurullar ve katılım bankalarının çalıştığı sigorta şirketleri ile ilgili konularda da programa katılan iş insanlarına bilgi verdi. 
 

Yaklaşık 1 saat süren program, soru cevap kısmının ardından Genel Başkan Adnan Danışman'ın Dr. Yunus Emre Gürbüz'e takdim ettiği Teşekkür Plaketi'nin ardından sona erdi.

28 December 2022