GÜNCEL HABERLER

Ana SayfaGüncel Haberler

ASRİAD'DAN HAKKARİ'DE 350 AİLEYE YARDIM ELİ

ASRİAD'dan Hakkari'de 350 aileye yardım eli
ASRİAD'dan Hakkari'de 350 aileye yardım eli Resim Adı 0 Resim Adı 1

ASRİAD Hakkari Şubesi, ‘Sosyal Sorumluluk’ projesi kapsamında Ramazan ayı vesilesiyle Çukurca ilçesinde 44 ihtiyaç sahibi aileye et dağıttı.

10 Nisan tarihinde gerçekleştirilen olağan kongre sonrası ASRİAD Hakkari Şube Başkanı Nazmi Demir ve yönetim kurulu üyeleri vakit kaybetmeden çalışmalarına başlayarak Hakkari Merkez, Çukurca, Yüksekova, Şemdinli ve Derecik ilçelerinde belirledikleri ihtiyaç sahibi ailelere yardım elini uzattı. Bu kapsamda belirlenen 350 aile için toplam 55 küçükbaş hayvan kesildi. Genel Merkez Teşkilatı Yönetim Kurulu'nun onayı ile yapılan yardım kapsamında Ramazan ayının ilk haftasında Çukurca ilçesinde belirlenen 44 aileye ortalama 5'er kilogram et bulunan paketler, ASRİAD Hakkâri Şube Başkanı Nazmi Demir, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Derman Çetin, Hüseyin Korkmaz, Nihat Gültekin, Gıyasettin Uğuz,  Hüseyin Kapan, Yusuf Ertunç, Azmi Demir ve Kerem Yüzgeç tarafından dağıtıldı.
 

Konuyla ilgili bilgi veren ASRİAD Hakkâri Şubesi Başkanı Nazmi Demir, “Genel Kurulda söz verdiğimiz gibi ilimiz, bölgemiz ve ülkemiz için hiç durmadan hizmetlerimiz faaliyetlerimiz ve hayır işlerimiz devam edecektir. Merkez ve dört ilçemizde gerçekleştirmekte olduğumuz bu hayır işine Çukurca ilçemizde başlamış bulunmaktayız. İlimiz geneli için planladığımız bu hayır işinde Çukurca ilçemiz için 8 baş koyun kesimi yapılarak, 44 ailemize 5 kilogram olacak şekilde adak eti dağıtımımız üyelerimizin bizzat katılımı ile gerçekleştirmekteyiz. İhtiyaç sahibi ailelerin tespitinde son derece titiz davrandık. Mübarek Ramazan ayı boyunca her hafta bir ilçemizde bu etkinliğimiz devam edecektir. Bu etkinliğimizde katkıda bulunan Genel Merkezimize, Başkanımız Adnan Danışman’a, üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim ” dedi.
 

ASRİAD, Ramazan ayı süresince yardım çalışmalarına devam edecek.
 

18 Nisan 2021