WhatsApp Support Line

ASRİAD YATIRIM FONU KOMISYONU’NDAN KIRKLARELI’NDE TARIMSAL YATIRIMLAR

ASRİAD Yatırım Fonu Komisyonu’ndan Kırklareli’nde tarımsal yatırımlar
ASRİAD Yatırım Fonu Komisyonu’ndan Kırklareli’nde tarımsal yatırımlar Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 3 Resim Adı 4 Resim Adı 5

ASRİAD Yatırım Fonu Komisyonu tarafından 07 Haziran Salı günü Kırklareli’nde tarımsal yatırımlara yönelik olarak bir dizi ziyaret gerçekleştirildi.

Yatırım Fonu Komisyonu Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Talip Geyik’in başkanlığında yapılan ziyaretlere, Genel Başkan Yardımcıları Muhammed Akif Demirezen, Gökhan Ateş, Engin Doğan ve Fatih Demir’in yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri Ekrem Kuru, Nihat Dede, Yusuf Bahadır ve Fatih Akgün katıldı.
 

Heyet, Kırklareli ziyareti kapsamında ilk olarak Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay ile bir araya geldi. Talay ile ilçedeki tarım alanları ve OSB’ler ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.
 

Yatırım Fonu Komisyonu daha sonra Kırklareli OSB Müdürü Sebahattin Dönmez ile bir araya geldi. Ziyaret esnasında Organize Sanayi Bölgesi’nde keşif yapılarak istişarelerde bulunuldu.
 

ASRİAD heyeti, OSB ziyaretinin ardından Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aksoy’u ziyaret ederek Kırklareli’ne yapılması planlanan yatırım konularını görüştü. Görüşmede Kırklareli’nde Tarıma Dayalı İhtisas Sera Programı kapsamında modern sera ve sanayi parsellerinden oluşan Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.  Proje kapsamında, yaş sebze ve meyve üretimi yapılacak seralarda, jeotermal enerji kaynağı ile ısıtmalı, tam otomasyonlu topraksız modern seralarda iyi tarım uygulamaları yaparak ülke tarımına katkı sağlanması amaçlanıyor. Görüşmede ayrıca küçükbaş hayvancılık ve son günlerde gündemi yoğun olarak meşgul eden arıcılık konuları ele alındı.
 

Günün son ziyareti Kırklareli Valisi Birol Ekici’ye gerçekleştirildi. Ziyaret esnasında tarımsal amaçlı yatırım projeleri ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.
 

Ziyaret sonunda Yatırım Fonu Komisyonu adına ASRİAD Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Dede tarafından Kırklareli Valisi Birol Ekici’ye“Önce Nitelik” plaketi takdim edildi.

07 June 2022