WhatsApp Support Line

ASRİAD, ÜYELERINI TARIMSAL YATIRIMLARI TEŞVIK EDIYOR.

ASRİAD, üyelerini tarımsal yatırımları teşvik ediyor.
ASRİAD, üyelerini tarımsal yatırımları teşvik ediyor. Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 2 Resim Adı 3 Resim Adı 4 Resim Adı 5 Resim Adı 6

ASRİAD Eğitim, Sosyal ve Hukuki İşler Komisyonu tarafından düzenlenen "A'dan Z'ye Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri" konulu webinar, 23 Aralık Cuma akşamı Zoom programı üzerinden gerçekleştirildi.

TDİOSB Danışmanı Fatih Üçgün tarafından sunulan ve Eğitim, Sosyal ve Hukuki İşler Komisyon ÜYesi Ömer Adıyaman'ın moderatörlüğünü yaptığı webinarda; ülkemizde ve dünyada tarımın önemi ve gelişimi, tarım ve sanayi işbirliği, tarımda istihdam ve teknoloji kullanımı, tarımsal yatırım destekleri, tarımda jeotermal enerji kullanımı, modern teknolojik sera yatırımları, yenilenebilir enerji kaynakları kullanımı ile Tarıma Dayalı İhtisas OSB'lerin önemi ve avantajları konuları ele alındı.
 

Webinar'da kamu tüzel kişi veya kişilerince kurulan; tarım ve sanayi sektörünün entegrasyonunu sağlamaya yönelik tarıma dayalı sanayi girdisini oluşturan bitkisel ve hayvansal üretimin ve bunların işlenmesine yönelik sanayi tesislerinin yer aldığı mal ve hizmet üretim bölgelerini ifade eden TDİOSB'ler hakkında yatırımcıları ilgilendiren geniş bir bilgilendirme yapılırken, TDİOSB'lerin ortaklık yapısı, kuruluş süreci, organları, ülkemizdeki sayıları, amaçları, hedef kitleleri gibi genel bilgilendirmelerde bulunuldu.
 

Webinar'ın ikinci bölümünde ise Türkiye'deki TDİOSB'lerin yerleri, proje alan ve tasarımları, ısıtma sistemleri, maliyetleri, 6 bölgedeki proje finansmanları, yatırım bölgelerine göre teşvik uygulamaları, kredi destekleri konularında bilgilendirme yapıldı. Ayrıca örnek projeler üzerinden de ayrıntılı bilgi paylaşımı yapıldı.
 

Yaklaşık 1 saat süren program soru cevap kısmının ardından sona erdi.

24 December 2022