GÜNCEL HABERLER

Ana SayfaGüncel Haberler

ASRİAD ÜYELERİNE KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR

ASRİAD Üyelerine Kazandırmaya Devam Ediyor
ASRİAD Üyelerine Kazandırmaya Devam Ediyor Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 2 Resim Adı 3 Resim Adı 4 Resim Adı 5 Resim Adı 6 Resim Adı 7

ASRİAD verdiği eğitim seminerleriyle üyelerine kazandırmaya devam ediyor. ASRİAD Sektörel Yapılanma Başkanlığı tarafından düzenlenen online seminer programı Zoom ve Youtube kanalları üzerinden gerçekleştirildi.

Müşavirlik Hizmetleri Komisyonu tarafından düzenlenen "Yönetim Sistemleri Belgelendirme ve Ürün Belgelendirme, Personel İstihdam Teşvikleri, Nitelikli Personel Destekleri, SGK Destekleri, Yatırım ve İhracat Destekleri" konulu eğitim semineri 17 Mart Çarşamba günü online olarak gerçekleştirildi.
 

Moderatörlüğünü Yusuf Yavaş'ın yaptığı ve Müşavirlik Hizmetleri Komisyon Üyeleri İlyas Erduran ve Cevdet Akif Usta'nın konuk oldukları seminerde, personel istihdam eden şirketlerde maaş hesaplaması işveren maliyeti, personel sayısına göre hizmet ve imalat sektörleri için toplam fayda, üniversite mezunu personel istihdam edecek olan işyerlerine devlet tarafından verilen hibe miktarları, istihdamı artırmak için SGK teşvikleri, ihracat destekleri ve iş geliştirme destekleri konuları ele alındı. İlyas Erduran'ın verdiği seminerde daha sonra yatırım yeri tahsisi, KDV istisnası, Gümrük Vergisi Muafiyeti, vergi indirimi, Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği, faiz desteği, KVD iadesi ve Gelir Vergisi Stopajı Desteği'nin ele alındığı Yatırım Teşvikleri konuları ayrıntılarıyla anlatıldı. Seminerin birinci bölümü Türkiye'nin 6 bölgeye ayrıldığı Yatırım Teşvik Bölgeleri ve bu bölgelerde yer alan illerimiz hakkında bilgi verildi.
 

Programın ikinci bölümünde ise Cevdet Akif Usta tarafından Kalite Yönetim Sistemleri eğitimi konusu ele alındı. Kalite kavramının anlamı, kaliteyi etkileyen faaliyetler, standardizasyon kavramı, amaçları, paydaşları ve faydaları, TSE ve belgelendirme çalışmaları, metroloji ve kalibrasyon çalışmaları konuları ele alındı.
 

Eğitim semineri soru-cevap kısmının ardından sona erdi.
 

17 Mart 2021