GÜNCEL HABERLER

Ana SayfaGüncel Haberler

ASRİAD İŞ GELİŞTİRME BAŞKANLIĞI’NIN DÜZENLEDİĞİ “ASRIN NİTELİKLİ İŞ BİRLİĞİ” KAMPI ANKARA’DA YAPILDI

ASRİAD İş Geliştirme Başkanlığı’nın düzenlediği “Asrın Nitelikli İş Birliği” Kampı Ankara’da yapıldı
ASRİAD İş Geliştirme Başkanlığı’nın düzenlediği “Asrın Nitelikli İş Birliği” Kampı Ankara’da yapıldı Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 2 Resim Adı 3 Resim Adı 4 Resim Adı 5 Resim Adı 6 Resim Adı 7

Asrın İşadamları Derneği İş Geliştirme Başkanlığı üyeleri ve 9 Şube İş Geliştirme Başkan ve Komisyon Üyelerinin katılımıyla “İş Geliştirme Başkanlığı faaliyetleri, vizyonu ve hedefleri, Ankara’da gerçekleştirilen “Asrın Nitelikli İş Birliği” programında değerlendirildi.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren ASRİAD İş Geliştirme Başkanı Sami Bektaş, birlik ve bütünlük içinde senkronizeli olarak bütün şube başkanlıklarında “İş Geliştirme” faaliyetlerinin yürütülmesinin şube başkanlıklarımız için elzem olduğunu vurguladı.  Bektaş, ayrıca  “Asrın Nitelikli İşbirliği” programında ele alınacak konular ile çıkacak olan sonuçların, ASRİAD İş Geliştirme Başkanlığı 2021 hedeflerinin gerçekleştirilmesi için önemini dile getirdi.
 

İş Geliştirme Başkanı Sami Bektaş’ın konuşması sonrası ASRİAD Ticaret Toplantısına geçildi. Toplantıda, ASRİAD Export üzerine Komisyon Başkanı Talip Geyik bilgilendirmelerde bulundu. Talip Geyik, ülke ekonomimiz için katma değerli ürünlerin üretilmesi ve ihracat oranlarımızı yükseltmemizin önemli olduğunu, bu noktada tüm üyelerimize ihracat üzerine her türlü konuda destek olacaklarını ifade ederken ayrıca Export Komisyonu  olarak 2021 ihracat hedeflerini açıkladı.
 

ASRİAD AVM, ASRİAD E-Ticaret Komisyon Üyesi Fatih Demir ise yaptığı konuşmada, teknolojinin hızla hayatımızın her alanına girdiğini,  firmalarımızın teknolojik gelişmelere ayak uydurmaları ve firma altyapılarını hazır hale getirmeleri gerektiğinin önemini dile getirdi. Demir ayrıca tüm ASRİAD üyelerinin, 23 dilde ürünlerinin sergilenebileceği ve sipariş alabilecekleri gibi birçok özelliği bünyesinde barındıran ASRİAD AVM Platformuna üyeliklerinin tamamlanmasının, firmalarımıza yararlı olacağı üzerine açıklamalarda bulundu. Fatih Demir konuşmasının sonunda ASRİAD E-Ticaret Komisyonu, işleyişi ve firmalarımıza vermiş olduğu hizmetleri hakkında önemli açıklamalarda bulunurken üye firmaların e-ticaret konusundan mutlaka faydalanmaları gerektiğinin altını çizdi.
 

Programda daha sonra ASRİAD Yönetim Sistemi ile ASRİAD Hizmet ve Dayanışma Kooperatifi konuları hakkında Komisyon Üyesi Gürsel Demir detaylı bilgilendirmelerde bulundu. Konuşmasında genel merkez ile şubelerin tek bir sistem üzerinde senkronizeli olarak çalışması konusunda altyapı hazırlıklarının devam ettiğini dile getiren Gürsel Demir, genel merkez birimleri ile şube başkanlıklarından gelen geri bildirimlerin geliştirilen sisteme büyük katkı sağladığını ve bu anlamda önemli bir yer tuttuğunu ifade etti.  Demir, ayrıca ASRİAD Hizmet ve Dayanışma Kooperatifi ile sisteme üye olan üye firmaların yatırım ve zor zamanlarında ulaşabilecekleri faizsiz finans sisteminin özelliklerini dile getirdi.
 

Programın ikinci oturumunda,  Şube İş Geliştirme Başkanlıkları yapmış oldukları faaliyetler ile bir sonraki kamp programına kadar gerçekleştirecekleri hedefleri açıkladılar. Oturumda ayrıca vizyoner projeler masaya yatırılırken gerçekleştirilebilmeleri üzerine istişarelerde bulunuldu.
 

Programın son oturumunda ise Sonuç Bildirgesi, Ankara İş Geliştirme Başkanı Ömer Dağlar tarafından sunuldu.
 

Ankara’da gerçekleştirilen 2 günlük program, ASRİAD İş Geliştirme Başkanı Sami Bektaş’ın kapanış konuşması sona erdi.

Asrın Nitelikli İşbirliği Kampı Sonuç Bildirgesi 

24 Ağustos 2020