WhatsApp Support Line

ASRİAD GENEL BAŞKANI DANIŞMAN: “EKONOMININ MERKEZI TÜRKIYE COĞRAFYASIDIR.”

ASRİAD Genel Başkanı Danışman: “Ekonominin merkezi Türkiye coğrafyasıdır.”
ASRİAD Genel Başkanı Danışman: “Ekonominin merkezi Türkiye coğrafyasıdır.” Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 2 Resim Adı 3

ASRİAD Üye İlişkileri Başkanlığı tarafından organize edilen “Serbest Kürsü” programı, 14 Haziran Salı günü ASRİAD Genel Merkez binasında yapıldı.

Programda bir konuşma yapan ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman, ASRİAD’ın yeni ekonomik döneme uyum sağlayacak iş geliştirme yöntemlerini oluşturmayı amaçlayan, üye şirketlerin büyümesi ve gelişmesini önceleyen bir Sivil Toplum Örgütü olduğunu söyledi.

 

ASRİAD Genel Merkez binasında düzenlenen ve ASRİAD’a yeni üye olan iş insanlarının Üyelik Belgesi ile “Önce Nitelik” plaketlerini aldığı “Serbest Kürsü” programına; Genel Başkan Adnan Danışman’ın yanı sıra Üye İlişkilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmazer, Teşkilatlanma Başkanı Zeki Acar, İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Engin Doğan, Üye İlişkileri Komisyon üyeleri ile derneğe yeni üye olan iş insanları katıldı.
 

Programda bir konuşma yapan ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman, ASRİAD’ın kendi köklerini koruyarak değerlerini geliştiren ve genişleten bir yapıya sahip olduğunu ve mevcut ekonomik ortama uyum sağlayacak iş geliştirme yöntemlerini oluşturmaya gayret ettiğini ifade etti.

 

Türkiye’nin ekonomik durumu hakkında da değerlendirmelerde bulunan Danışman, her kriz ortamının kendisiyle birlikte fırsatları da beraberinde getirdiğinin altını çizerken “Ekonominin merkezi Türkiye coğrafyasıdır ancak bunu çok iyi değerlendirmek şartıyla… Ülkemizin tek şansı üretmektedir ve her değerimiz bizim için önemlidir. Üretirken mevcut değerlerimizin hiçbirini ham olarak satmadan, işleyerek kullanmalıyız ki değerini artırabilelim.” diye konuştu.

 

Ülke ekonomimizin sürdürülebilir bir nitelikte olmadığını ifade eden Genel Başkan Adnan Danışman, Türkiye’nin üretim kapasitesinin sanayi envanteri açısından maksimum 280 milyar Dolar olduğunu, mevcut yönetim şeklinin Türkiye’nin ekonomisinin maliyetlerini karşılamakta yetersiz kaldığını dile getirdi.

 

Adnan Danışman konuşmasında İslam coğrafyasının Türkiye’ye ihtiyacı olduğunu dile getirirken “İslam coğrafyasının ileriye taşınmasında tek umut Anadolu topraklarıdır. Türkiye, İslam coğrafyasını da peşine takarak önümüzdeki yıllarda biçimlendirilen değil biçimlendiren, yönetilen değil yöneten bir ülke olacaktır” dedi.

 

Konuşmasının sonunda programa katılan üye iş insanlarına yönelik yaptığı konuşmasında Genel Başkan Adnan Danışman, “ASRİAD’da bir güzellik varsa, bu ASRİAD ailesini oluşturan sizlerin güzelliğinden kaynaklanmaktadır” dedi.

 

Genel Başkan Adnan Danışman’ın konuşması sonrası programa katılan yeni üye iş insanları, ASRİAD ile nasıl tanıştıklarını, neden katıldıklarını ve dernekten beklentilerini, iş dünyasındaki yaşadıkları sorunlarını, üyeler arası ilişkilerin geliştirilmesi ve artırılmasına yönelik çözüm önerilerini ve üyeler arası ticari çalışmaların geliştirilmesi adına düşüncelerini paylaştılar.
 

Konuşmalar sonrası ASRİAD üye iş insanlarına Genel Başkan Adnan Danışman tarafından Önce Nitelik tablosu, ASRİAD Üye İlişkilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmazer tarafından da üyelik belgeleri takdim edildi.
 

Program, toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

 

 

14 June 2022