GÜNCEL HABERLER

Ana SayfaGüncel Haberler

ASRİAD DIŞ İLİŞKİLER KOMİSYONU'NDAN CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ TEKNOKENT'E ZİYARET

 ASRİAD Dış İlişkiler Komisyonu'ndan Celal Bayar Üniversitesi Teknokent'e ziyaret
 ASRİAD Dış İlişkiler Komisyonu'ndan Celal Bayar Üniversitesi Teknokent'e ziyaret Resim Adı 0

ASRİAD, yeni dönemde AR-GE, proje değerlendirmesi ve çalışmalarına gerek destek vermek, gerek yatırım yönlendirmek, gerekse yatırımcı oluşturarak yerli ve milli üretime katkı sağlamak amacıyla AR-GE kurumları ile temasa başladı.

Bu amaçla ASRİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkan Yardımcısı Halil Mert, Celal Bayar Üniversitesi Manisa Teknokent'e bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarette, Teknokent'in çalışmaları, atölye ve çalışma alanları incelenirken ayrıca Manisa sanayinde teknokent ile çalışan işletmeler ve geliştirilen ürünlerin üretildiği fabrikalar gezildi.

Manisa'da gerçekleştirilen görüşme ve ziyaretlere, Teknokent Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Aktaş, Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mustafa Ali Çipiloğlu, Yönetim Kurulu Üyesi ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Mustafa Mıynat ile AKÜM Direktörü A. Burak Pala katıldı.
 

Görüşme sonunda Celal Bayar Üniversitesi Manisa Teknokent ile birlikte ortak bir Koordinasyon ve Danışma Kurulu oluşturma ve ASRİAD bünyesinde (TEKMER) Teknoloji Geliştire Merkezi oluşturulması yönünde bir teklif hazırlanmasına karar verildi.
 

ASRİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Halil Mert, daha önce de KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt ile AR-GE konusunda bir görüşme gerçekleştirmişti.
 

25 Ağustos 2020