WhatsApp Support Line

ASRİAD’DAN MAZLUMDER’E ZIYARET

ASRİAD’dan MAZLUMDER’e ziyaret
ASRİAD’dan MAZLUMDER’e ziyaret Resim Adı 0 Resim Adı 1

ASRİAD Genel Başkan Yardımcıları Muhammed N. Yumakgil ve Av. İshak Şadi Çarsancaklı, Mazlumder Genel Başkanı Av. Kaya Kartal’a 31 Mayıs Çarşamba günü kurumsal bir ziyaret gerçekleştirdi.

Mazlumder’in Genel Merkez binasında gerçekleşen ziyarette, Mazlumder İstanbul Şube Başkanı Ali Öner ve İstanbul Şube Yönetim Kurulu üyeleri de yer aldılar.
 

ASRİAD Kurumsal İlişkiler ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muhammed N. Yumakgil, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, ASRİAD’ın kuruluş süreci ve çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Yumakgil, Mazlumder’in yapmış olduğu çalışmalara büyük önem verdiklerini ve ASRİAD ile Mazlumder arasında işbirliğinin sivil toplum kuruluşları arasındaki dayanışmaya önemli katkılar sağlayacağına olan inancını dile getirdi.
 

Mazlumder kurucularından ve İstanbul Şube Başkanlarından olan, ASRİAD Genel Başkan Yardımcısı ve Tahkim Komisyonu Başkanı Av. İshak Şadi Çarsancaklı ise uzun bir aradan sonra Mazlumder’e ziyarete gelmiş olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Çarsancaklı, Mazlumder’in insani ve hukuki değerlerin varlığının bir teminatı olduğunu belirtirken, kendi başkanlık döneminde yapmış oldukları çalışmalar hakkında da mevcut başkan Av. Kaya Kartal’a bilgilendirmelerde bulundu.
 

Mazlumder Genel Başkanı Av. Kaya Kartal ise Mazlumder’in 30 yıldan fazla süredir verdiği hizmetler ve çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunurken, derneğin ülkemizde yaşanan insan hakları ihlallerine ilişkin ihtiyaç nedeniyle kurulduğunu ifade etti.
 

“Zalime karşı, mazlumdan yana” sloganının oluşturduğu perspektifte çalışmalarını yürüttüklerini dile getiren Av. Kaya Kartal, kendi kaynaklarıyla yürüyen bir yapı olduklarını ve herkesin helal parasına talip olduklarının altını çizdi.
 

Yaklaşık 2 saat süren görüşme, ASRİAD Genel Başkan Yardımcısı  Muhammed N. Yumakgil’in Mazlumder Genel Başkanı  Av. Kaya Kartal’a “Önce Nitelik” plaketini takdim etmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

31 May 2022