WhatsApp Support Line

ASRİAD’DAN “EKONOMIDE BEKLENTILER VE İŞLETME YÖNETICILERINE ÖNERILER” SEMINERI

ASRİAD’dan “Ekonomide Beklentiler ve İşletme Yöneticilerine Öneriler” Semineri
ASRİAD’dan “Ekonomide Beklentiler ve İşletme Yöneticilerine Öneriler” Semineri Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 2 Resim Adı 3 Resim Adı 4 Resim Adı 5 Resim Adı 6

ASRİAD Çalışma Masaları tarafından organize edilen “Ekonomide Beklentiler ve İşletme Yöneticilerine Öneriler” Semineri, 09 Ocak Salı günü ASRİAD Genel Merkezi’nde düzenlendi.

Çalışma Masalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kadir Tan’ın moderatörlüğünde düzenlenen ve Dr. Ahmet Yarız’ın konuk olduğu programa, ASRİAD üyesi iş insanları ile üye işletmelerin yöneticileri katıldı.
 

Yaklaşık 1,5 saat süren seminerde ilk olarak Dünyada ve Euro bölgesindeki ekonomik durumun analizi yapıldı. Ardından Türkiye’ye ilişkin orta vadeli program ve ekonomik hedefler kapsamında bütçe açığına meydan vermeden yükselen enflasyonu aşağıya çekmek, ödemeler dengesi açığını ortadan kaldırmak ve şehirleri deprem nedeniyle şehirleri yeniden imar etmek konularında önemli bilgilendirmeler yapıldı.
 

Piyasalarda büyüme, enflasyon, kamu bütçesi ve bütçe açığının nedenleri, dış ticaret açığı, ödemeler dengesi hesabı gibi ana başlıklı konular hakkında detaylı açıklamaların yer aldığı programın son bölümünde ise gelişmeler kapsamında yöneticilere öneriler başlığı ele alındı.
 

Yöneticilere öneriler başlığı içinde nakit yönetimi, ortaklıklar, satın alma, sipariş verme gibi konuların yazılı hale getirilmesi, pazarlama ve satışta öneriler, maliyet yönetimi, müşteri riskinin iyi yönetilmesi, satış ve karlılıkların takip edilmesi, satın alma ve yönetimi, stok yönetimi, karlılık ve zarar takibi, finans ve mali işler yönetimi ve işletme yönetimi konularında Dr. Ahmet Yarız tarafından ayrıntılı ve örnekli bilgilendirmeler yapıldı.
 

Ekonomide Beklentiler ve İşletme Yöneticilerine Öneriler Semineri soru-cevap kısmının ardından ASRİAD Genel Başkanı İ. Cemil Yıldız tarafından Dr. Ahmet Yarız’a bir teşekkür plaketi takdim edildi.

09 January 2024