WhatsApp Support Line

ASRİAD AILESI BIR ARADA

ASRİAD Ailesi bir arada
ASRİAD Ailesi bir arada Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 2 Resim Adı 3 Resim Adı 4 Resim Adı 5 Resim Adı 6 Resim Adı 7

ASRİAD Yönetim Kurulu ve aileleri, Genel Başkan İbrahim Cemil Yıldız'ın ev sahipliğinde kahvaltılı programda bir araya geldi.

Bayrampaşa Mihver Davetevi'nde gerçekleşen ve yeni Genel Başkan İbrahim Cemil Yıldız'ın evsahipliğinde 26 Kasım Pazar sabahı düzenlenen kahvaltılı programa, geçen dönem Genel Başkanı Adnan Danışman, yeni ve eski Yönetim Kurulu, Gençlik Kolları Yönetim Kurulu ile aileleri katıldı.
 

Genel Başkan Vekili Sıtkı Abdullahoğlu'nun Ekonomi ve Ahlak içerikli konuşmasının ardından Kıst Çağrısı tanıtım videosu ile başlayan programda evsahibi olarak yeni Genel Başkan İbrahim Cemil Yıldız kürsüde açılış konuşmasını yaptı. İ.Cemil Yıldız ilk olarak programa katılan aileleri ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bundan iki hafta önce ASRİAD'ın şanına yakışır bir Genel Kurul gerçekleştirdiklerini ve sıkı bir şekilde yeni dönem için sıkı bir şekilde işe koyulduklarını dile getiren İ.Cemil Yıldız, yeni yönetimin görev tanımlamalarının yapılmasının ardından ilk olarak böyle bir program düzenlemeyi uygun gördüklerini ifade etti. 8-10 Aralık tarihlerinde bir Çalıştay düzenleyeceklerini ve o Çalıştay'a da Yönetim Kurulu'nun ailelerini beklediklerini belirten Yıldız, ASRİAD ailesinin büyük bir aile olduğuna vurgu yaptı. Genel Kurulda yapılan Kıst Çağrısı'nın zarif bir şekilde insanların adeta akıllarına kazırcasına anlatıldığını ifade eden Cemil Yıldız, Kıst Çağrısı'nın çok daha geniş kitlelere ulaştırılması gerektiğini söyledi. Kıst Çağrısı ile verilen mesajın çok önemli olduğunu ve burada verilen mesajın tüm dünya tarafından algılanması ve anlaşılması gerektiğini söyleyen Cemil Yıldız, Gazze'de yaşanan drama da bu anlamda vurgu yaptı. Yıldız, İsrail'in her Filistin'e saldırdığı dönemlerde bir takım ekonomik boykotlar yapıldığını ancak bunların yetersiz kaldığını ve kısmi başarılar yakalandığını, bunun yerine asıl başarının artık İslam dünyasında ses getirecek yeni ve büyük markalar oluşturulması olduğunu ve bu markaların yardım için kullanılması gerektiğini belirtti. Yeni büyük organizasyonların ortaya çıkması gerektiğini, bu kapitalin, bu sermayenin, bu gücün Müslüman olanların elinde, Kıst sevdalılarının elinde olmasının önemini anlatan İ.Cemil Yıldız, başarının yolunun da buradan geçtiğini ifade etti. Acziyetten kurtulmanın en önemli yolunun kapitalin bir araya gelerek ekonomik bir birlik oluşturulması olduğuna vurgu yapan Yıldız, kapitalin Kıst Çağrısı yapanların elinde olması gerektiğini ve ASRİAD'ın da bu amaçla kurulmuş bir dernek olduğunu ifade etti.
 

Adnan Danışman'dan devraltıkları yapının kurumsallaşmasını ve alt yapısını tamamlamış dört dörtlük bir yapı olduğunu belirten Cemil Yıldız, kendi üzerlerine düşen görevin bundan sonra gaza basmak ve çok daha büyük organizasyonlara imza atmak olduğunu söyledi.
 

Onursal Başkan Adnan Danışman ise yaptığı konuşmada ASRİAD'ın insanların olgunlaşma sürecini destekleyen bir merkez olduğunu söyledi. Birlikte çalıştığı Yönetim Kurulu arkadaşlarından helallik isteyen ve kendi hakkını da helal ettiğini belirten Danışman, kıst çağrısının kamuoyunda daha fazla gündem olması ve ses getirmesi gerektiğinin altını çizdi. Özgürlüğün insanlar için hayati önem taşıdığına vurgu yapan Danışman, özgür olmayan bireylerin kıst çağrısına uyamayacağını ifade etti. İnsanların öğrenmeden özgür olamayacağını söyleyen Adnan Danışman, sadece öğrenmenin değil aynı zamanda direnmenin de özgürlüğün olmazsa olmaz şartlarından biri olduğuna vurgu yaparken Filistin'deki direnişi örnek gösterdi. Konuşmasının sonunda yeni Genel Başkan İbrahim Cemil Yıldız ile ASRİAD'ın kendi bıraktığı yerden çok daha iyi yerlere geleceğine inandığını belirten Danışman, kendi üzerine düşen bir görev olması durumunda her zaman yeni Genel Başkan ve Yönetim Kurulu'nun emrinde olduğunun altını çizdi.
 

Konuşmaların ardından ASRİAD'ın eski ve yeni Yönetim Kurulu üyeleri, Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri ile aileleri kahvaltılı programda bir araya geldiler. 

27 November 2023