WhatsApp Support Line

ASRİAD 5. PROGRAMLAMA ÇALIŞTAYI İĞNEADA'DA GERÇEKLEŞTIRILDI.

ASRİAD 5. Programlama Çalıştayı İğneada'da gerçekleştirildi.
ASRİAD 5. Programlama Çalıştayı İğneada'da gerçekleştirildi. Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 2 Resim Adı 3 Resim Adı 4 Resim Adı 5

Çalıştay'da 2022-2023 yılı ASRİAD Çalışma Programı hazırlanırken, üye iş insanları ve ülke ekonomisine katkı adına bir yılda yapılması hedeflenen planlar ve programlara ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Çalıştay'ın açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Adnan Danışman, ASRİAD'ın hayalinin hakkaniyetli bir ekonomik düzen olduğunun altını çizerken, kendilerinin toplum içinde yaşayan iş insanları olarak sorumluluk ve görevlerinin diğer insanlardan daha fazla ve ziyade olduğunu, her bir ASRİAD mensubunun bu sorumluluk bilinciyle mevcut çatı altında bulunduklarını ifade etti.
 

ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman konuşmasında şunları söyledi:
 

"Ekonomik anlamda dünyada yaşanan bir kriz sürecindeyiz. Ülke olarak aleyhimizde yaşanan gelişmelere rağmen bu süreci insanlığa hizmet edecek noktaya taşımak hepimizin görevleri arasındadır. Bu sorumluluk ve bilinçle, tabii ki gerektiğinde, zamanımızdan, geliştirebildiğimiz fikir ve düşüncelerimizden, kazandığımız ekonomik gelirlerimizden özveride bulunmalıyız. ASRİAD, kendi içerisinde dayanışmayı, işbirliğini, şirketlerimizin büyümesini sağlayacak eğitim çalışmalarını hep birlikte, şirketlerimiz arasındaki ticaretin daha verimli ve sağlıklı bir şekilde desteklemeyi hedef olarak belirlemektedir."
 

Ortaklık Anayasasını oluşturduk
 

Genel Başkan Danışman, konuşmasında ASRİAD çatısı altında Ortaklık Anayasası’nı oluşturduklarını belirterek şu aşamada Tahkim Kurulu'nun ciddi çalışmalar yapmakta olduğunun altını çizdi.

Danışman; "Eğer biz bu değerlerle kendi aramızda işbirlikleri geliştirebilirsek, topluma, güzel örnekler ortaya koyabilirsek, bizim hayatımızla sınırlı olmayacak hizmetler üretmiş oluruz. İyi olanlar her zaman kalıcıdır. İnanın kötü olanlar hep istisnadır. Asıl olan yaşamaktır. Bizden sonraki nesiller, inşallah bugün yaptıklarımız ve yarın yapacaklarımızın ödülünü alacaklar ve bizi hayırla yad edeceklerdir. Biz hiçbir şekilde, kendimize ait özgün hüviyetimizi feda etmiyoruz, etmeyeceğiz. İnşallah bu topluma hizmet etmek, bu masalarda oturan herkese nasip olur."
 

Genel Başkan Adnan Danışman'ın konuşması sonrası Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy, programa katılan iş insanlarına hitaben bölgede gıda, tarım ve hayvancılık anlamında yapılabilecek yatırımlara ve fırsatlara ilişkin bir sunum gerçekleştirerek ASRİAD'lı iş insanlarını bölgeye yatırım yapmaya davet etti.
 

Çalıştay'da daha sonra ASRİAD'ın üyelerine yönelik faaliyetleri, amaçları, temel olarak üstlendiği görevler, bugünkü kesit, üyelerle ilişkileri ve kullanmakta olduğu kanallar hakkında Genel Başkan Vekili Sıtkı Abdullahoğlu tarafından bir sunum gerçekleştirildi.
 

Çalıştay'ın ikinci gününde ASRİAD'da hizmet veren tüm komisyonların başkanları, komisyon üyeleri ile istişareler halinde hazırladıkları bir yıllık çalışma programlarını Yönetim Kurulu'na sundular.
 

ASRİAD 5. Programlama Çalıştayı, Sonuç Bildirgesi’nin okumasının ardından Genel Başkan Adnan Danışman'ın kapanış konuşması ile sona erdi.

ASRİAD 5. PROGRAMLAMA ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ

 

08 November 2022