WhatsApp Support Line

7. BÖLGESEL TICARET TOPLANTISI MALATYA'DA YAPILDI

7. Bölgesel Ticaret Toplantısı Malatya'da yapıldı
7. Bölgesel Ticaret Toplantısı Malatya'da yapıldı Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 2 Resim Adı 3 Resim Adı 4 Resim Adı 5 Resim Adı 6 Resim Adı 7

ASRİAD İş Geliştirme Başkanlığı tarafından ASRİAD şubelerine mensup üyeler arasındaki ticareti geliştirmek amacıyla düzenlenen 7.Bölgesel Ticaret Toplantısı, Malatya şubesinin ev sahipliğinde Genel Merkez ve Elazığ şube üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Elazığ'da ticaret ve kültür turu bir arada
 

7. Bölgesel Ticaret Toplantısı için Elazığ ve Malatya'ya gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında ASRİAD Genel Merkez üyesi iş insanları ilk olarak 25 Aralık Cumartesi günü Elazığ Şube Başkanı Abdulkerim Yılmaz'ın evsahipliğinde iş geliştirme toplantısı için bir araya geldiler. Ekonomideki gelişmelerin masaya yatırıldığı toplantıda bir konuşma yapan ASRİAD İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sami Bektaş, ülke ekonomisine değer katmak istediklerini ifade ederek üretim ve ihracatın önemine dikkat çekti. Bektaş yaptığı konuşmada “Biz ASRİAD’lılar gerçekten ticaret yapmanın, öğretmenin, ihracat yapmanın dertlisi olmuş bir iş örgütüyüz. Ülkemize değer katmak istiyoruz ve kurulduğumuz günden bugüne kadar sürekli firmalarımıza üretim ve ihracatın önemini vurguluyoruz. En son Cumhurbaşkanımız bir toplantıda üretim, istihdam, ihracat dedi. Biz de bunu 2 buçuk senedir neredeyse tüm toplantılarımızda söylüyorduk” ifadelerini kullandı.
 

Elazığ Şube Başkanı Abdulkerim Yılmaz, tekstil sektöründe şehre çok güzel yatırımların olduğunu aktardı. Yılmaz,"Son dönemlerde tekstil sektöründe çok güzel firmalar şehrimize yatırım yapmışlar. İnşallah savunma sanayisinde de bu yatırımları devam ettirmeyi hedefliyoruz. Bugün de şehrimizi ziyaret eden ASRİAD ailesi üyeleriyle burada inşallah şehrimizin en gözde yerleri olan Harput olsun, kapalı çarşısı olsun, turizm alanları olsun ziyaret ederek gezimizi sonlandıracağız” dedi.
 

Toplantı sonrası ASRİAD Genel Merkezden gelen iş insanları, Elazığ Şube Başkanı Abdulkerim Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyelerinin evsahipliğinde Elazığ'ın tarihi ve turistik yerlerine bir kültür gezisi gerçekleştirdi.
 

Malatya'da geniş kapsamlı Ticaret Toplantısı yapıldı
 

ASRİAD Genel Merkez ve Elazığ şubesine mensup iş insanları daha sonra Malatya'ya geçerek Malatya Şube Başkanı Aziz Özel ve Yönetim Kurulu Üyelerinin evsahipliğinde 7. Bölgesel Ticaret Toplantısını gerçekleştirdiler.
 

Elliden fazla iş insanının bir araya geldiği ticaret toplantısında sırasıyla Genel Merkez Teşkilatı, Elazığ şubesi ve Malatya şubesine mensup iş insanları firmalarının çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunarak sunumlar gerçekleştirdiler. 
 

Yaklaşık 3 saat süren 7. Bölgesel Ticaret Toplantısı sonunda ASRİAD İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sami Bektaş tarafından Elazığ Şube Başkanı Abdulkerim Yılmaz ve Malatya Şube Başkanı Aziz Özel'e birer "Önce Nitelik" plaketi takdim etti. Program toplu fotoğraf çekimi sonrası sona erdi.

27 December 2021