WhatsApp Support Line

PRESS RELEASES

Home PagePress Releases

SEÇİM SONUÇLARI HAYIRLI OLSUN

SEÇİM SONUÇLARI HAYIRLI OLSUN

ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman, 14 Mayıs seçimleri sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman, 14 Mayıs seçimleri sonrasında yaptığı değerlendirmede; “Seçimlerin yüksek katılımla gerçekleşmesi ve büyük bir sükûnet içerisinde sonuçlanması fevkalade memnuniyet verici olmuştur. Sonuçların millet iradesini olabildiğince geniş kapsamlı bir şekilde temsil edecek dağılımla tecelli etmesi kıymetlidir. Milletimize hayırlı olsun.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.
 

Genel Başkan Adnan Danışman yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:
 

“14 Mayıs, ülkemizin yaptığı önemli seçimlerden bir tanesi olarak tarihteki yerini almıştır. Katılımın yüzde 90’lara erişmesi, öneminin millet tarafından kavrandığının bir ispatıdır. Her ne kadar seçim propaganda döneminde kısmen gerilimli ifadelerin çok olduğu imajı bulunsa da seçim sürecinin son derece sükûnetle geçmiş olması ve millet iradesinin önünde engellerin çıkmaması memnuniyet verici olmuştur.
 

Seçimin pandemi, savaş, afetler gibi büyük olayların gölgesinde gerçekleşmesine rağmen büyük olgunlukla tamamlanması ve millet tercihinin parlamentoya ve başkanlık katına olabildiğince iyi yansıması her türlü takdirin üzerindedir. Milletin gösterdiği alicenaplığı aynı şekilde siyaset ve medyanın da göstermesi beklentimizdir. Sonuç itibariyle çoğunluğa dayalı olarak yönetim erkinin sahibinin belirlendiği bu sistemin gereği ortaya çıkmıştır. Artık herkesten beklenen sonuçlara bir sonraki seçime kadar saygı göstermektir.
 

İş dünyasını en fazla ilgilendiren konunun, belirsizliklerin ortadan kalkması ve bir an önce ekonomi politiğin yeniden gözden geçirilmesine sıranın getirilmesidir. İçinde yaşadığımız volatilitesi yüksek ekonomik panoramanın geride bırakılmasıdır. Daha öngörülebilir ve daha güvenli bir ekonomik hayat beklentimiz devam etmektedir. Yeni politikaların oluşumunda da istişarelerin etkin bir şekilde yapılabilmesi imkânının olması beklentilerimizle seçimlerin tekrar hayırlı olmasını diliyorum.”

15 May 2023