GÜNCEL HABERLER

Ana SayfaGüncel Haberler

DANIŞMAN: "ASKERİMİZİN YANINDA OLMAK VATANDAŞLIK GÖREVİMİZDİR"

Danışman: "Askerimizin yanında olmak vatandaşlık görevimizdir"
Danışman: "Askerimizin yanında olmak vatandaşlık görevimizdir" Resim Adı 0 Resim Adı 2

Doğu illerimizde çeşitli ziyaretler gerçekleştiren ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ilk olarak Elazığ ve Tunceli’de çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Ziyaretleri esnasında ordumuzun yürüttüğü “Barış Pınarı” harekatı hakkında basına da bir demeç veren ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman, “Siyasi ve ideolojik bir açıklama yapma zamanı olmadığını belirtirken, “Askerimizin ve kolluk kuvvetlerimizin yanında olmak vatandaşlık görevimizdir” dedi. 

Elazığ’a yaptığı ziyaret sırasında ordumuza başarı ve muvaffakiyetler dileyen ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman, “Ordumuz hareket halinde iken tek söylem onlara dua etmektir. Zaman artık siyasi ve ideolojik bir açıklama yapma zamanı değildir. Askerimizin ve kolluk kuvvetlerimizin yanında olmak vatandaşlık görevimizdir. Bizler de savaş çıkmasını istemeyiz fakat öyle zaman olur ki savaş kapınıza gelir ve kaçınılmaz olur Ülkemizin tüm uyarılarına rağmen terör güçleri sınırımızda varlığını devam ettirmişlerdir. Güvenli bölge ülkemizin toprak bütünlüğünü korumamız ve vatandaşlarımızın can güvenliği için, olmazsa olmaz bir hale gelmiştir.  Bütün ısrarlara rağmen sınırımızdan 30 kilometre ileriye gitme teklifini reddetmiş ve kahraman ordumuz oraya müdahale etmek zorunda kalmıştır. Gittiği her yere merhamet ve barış götüren askerimize başarı ve muvaffakiyetler diliyoruz” dedi.

Genel Başkan Adnan Danışman ve Yönetim Kurulu Üyeleri, daha sonra Elazığ ASRİAD Şube Başkanı Yakup Baş ve Şube temsilcilerine makamında bir ziyarette bulundu. Ziyarette, ikili ilişkilerin geliştirilmesi adına yapılabilecek çalışmalar ve ticari faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Daha sonra Tunceli’ye geçen ve üyeler ile bir araya gelen Danışman, Vali Tuncay Sonel’i de ziyaret etti.

11 Ekim 2019