GÜNCEL HABERLER

Ana SayfaGüncel Haberler

BAŞKAN DANIŞMAN'DAN "AHLAK VE REKABETÇİ ÜSTÜNLÜK" SEMİNERİ

  Başkan Danışman'dan "Ahlak ve Rekabetçi Üstünlük" Semineri
  Başkan Danışman'dan "Ahlak ve Rekabetçi Üstünlük" Semineri Resim Adı 0 Resim Adı 1

ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman'ın konuşmacı olarak katıldığı "Ahlak ve Rekabetçi Üstünlük" konulu seminer, 14 Ocak Salı günü ASRİAD Genel Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Genel Başkan Adnan Danışman, ahlak anlayışını insan vicdanının kabullendiği sonuç olarak tanımlarken, toplulukların, medeniyetlerin, geleneklerin tarihin süzgecinden geçirip günümüze taşıdığı yaklaşım olduğunu ifade etti.

Adnan Danışman, iş dünyasından çok sayıda iş insanının katıldığı seminerde "Ahlak ve özgürlük ilişkisi, rekabette üstünlüğü sağlamak, 1. Dünya, 2.Dünya ve 3.Dünya ülkelerindeki ahlaki düzenler, ahlak ve ticaret ilişkisi ve milli duruş" gibi konularda örneklerle bilgilendirmelerde bulundu. 

Adnan Danışman seminerde, İslam dinine uyumlu olma kültürünün toplumsal değerlerimize yön vermekte olduğunun altını çizerken batı dünyasının kendi ortaya çıkardığı değerlere sahip çıktığını fakat ne yazık ki Türk milleti olarak kendi kültürümüze ve kendi değerlerimize sahip çıkamadığımızı ve bu nedenle batı dünyasına göre çok geride kaldığımızı ifade etti.

ASRİAD'ın 21'nci yüzyılda ortaya koyduğu vizyonun ahlak ve nitelik olduğunu ifade eden Genel Başkan Danışman, ahlaklı davranış biçiminin başarıyı da otomatik olarak getirdiğini söyledi. 
Seminer, soru-cevap kısmının ardından sona erdi.

14 Ocak 2020