GÜNCEL HABERLER

Ana SayfaGüncel Haberler

ASRİAD'LI İŞ İNSANLARINA KAMU TEŞVİK PROGRAMLARI ANLATILDI

ASRİAD'lı iş insanlarına Kamu Teşvik Programları anlatıldı
ASRİAD'lı iş insanlarına Kamu Teşvik Programları anlatıldı Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 2 Resim Adı 3 Resim Adı 4 Resim Adı 5

ASRİAD Hizmet Sektör Komisyonu tarafından düzenlenen "Kamu Teşvik Programları" konulu seminer, 07 Ocak Salı günü iş insanlarının yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Hizmet Sektör Komisyon Üyesi ve yenikariyer Danışmanlık Genel Müdürü İlyas Erduran ve yenikariyer Danışmanlık Teşvik Danışmanı Mustafa Dursun tarafından verilen seminerde, Kamu Teşvikleri kapsamında İŞKUR'un Vasıflı ve Vasıfsız Personel İstihdamı, KOSGEB'in Nitelikli Personel İstihdamı,  SGK Teşvikleri, İhracat Teşvikleri ve Yatırım Teşvikleri konuları kapsamlı olarak ve örnekler verilerek işlendi. 

Seminerde; personel istihdamı için gerekli şartlar ve belirli sayının üzerinde personel istihdam eden firmalara sağlanan avantajların yanı sıra Ticaret Bakanlığı tarafından sağlanan Nakdi ve İş Geliştirme Desteklerini içeren İhracat Destekleri, Yatırım Destekleri, Hizmet Sektörü Destekleri konularında önemli bilgiler verildi. Bu kapsamda ayrıca Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği, Pazara Giriş Belgeleri Desteği, Yurtdışı Birim, Marka ve Tanıtım Desteği, Fuar Katılım Desteği ile Markalaşma ve Turquality Desteği konularında da kapsamlı bir sunum gerçekleştirildi. Seminerin son bölümünde ise Yatırım Teşvikleri konusunda Yatırım Yeri Tahsisi, KDV İstisnası, Gümrük Vergisi Muafiyeti, Vergi İndirimi, Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği, Faiz Desteği, KDV İadesi, Gelir Vergisi Stopajı Desteği ve Sigorta Primi İşçi Hissesi Desteği konularında bir sunum gerçekleştirildi. 

Kamu Teşvik Programları Semineri, sunumun ardından soru-cevap bölümü ile son buldu. 
 

07 Ocak 2020