GÜNCEL HABERLER

Ana SayfaGüncel Haberler

ASRİAD'LI İŞ İNSANLARI KANADA'DA YATIRIM VE TİCARET PEŞİNDE

ASRİAD'lı iş insanları Kanada'da Yatırım ve Ticaret peşinde
ASRİAD'lı iş insanları Kanada'da Yatırım ve Ticaret peşinde Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 3

Pandemi sürecinde yaşanan ekonomik durgunluğu aşmak, yeni yatırım imkanları araştırmak, yabancı ülkelerde yatırım yaparak ekonomik durgunluğu fırsata çevirmek ve ihracata yönelmek isteyen ASRİAD mensubu iş insanlarını bilgilendirmek amacıyla yapılan eğitim programlarına bir yenisi daha eklendi.

Kanada da Yatırım ve Ticaret" - "Oturum İzni ve Göçmenlik Hakları konulu video konferans programı, 6 Ağustos Perşembe günü Zoom platformu ve Youtube üzerinden gerçekleştirildi.
 

Kanada Berezowski Hukuk Ofisinden Baş Avukat Nan Berezowski, Denge Hukuk Bürosu'ndan Av. M. Akif Demirezen ile Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Öğretim Üyesi Av. Dr. Fatih Öztürk'ün katılımıyla gerçekleşen panelde Kanada'da yatırım ve ticaret yapmak isteyen iş insanları için hukuki prosedürler ele alındı. 
 

Panelde, ilk olarak Av. Nan Berezowski tarafından Kanada'nın göçmenlik şartları ve yatırımcıların ülkeye kabul edilmesi konusunda uygulanması gereken stratejiler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Kanada'ya dil eğitimi için gelecek üniversite mezunu gençlerin uzun vadede göçmenlik hakkına kavuşmalarının daha mümkün olduğunu belirten Av. Berezowski, ticari işletmeler açılması ya da satın alınması sonrası yöneticilik de yapılması şartıyla kalıcı göçmen hakkının kazanılabileceğinin altını çizdi.
 

Av. M.Akif Demirezen ve Av. Dr. Fatih Öztürk'ün yaptığı bilgilendirmelerin ardından soru-cevap kısmı ile program sona erdi. Programın sonunda ASRİAD Genel Başkan Yardımcısı Sıtkı Abdullahoğlu tarafından Av. Nan Berezowski'ye dijital ortamda bir plaket takdim edildi.
 

Kanada, düşük işgücü maliyetleri, yeni nesil teknolojik avantajlar, düşük tesis kiralama imkanları, elektrik ve sağlık harcamalarındaki avantajlar, düşük yatırım vergi maliyetleri, vergi ve gümrük mevzuatları, nitelikli iş gücü avantajları, Kanada üzerinden diğer ülkelere ayrıcalıklı erişim imkanları, finansman ve sigorta çözümleri ve sağlıklı altyapı avantajlarına sahip olması bakımından yatırımcılar için önemli ülke konumunda yer alıyor. 
 

06 Ağustos 2020