GÜNCEL HABERLER

Ana SayfaGüncel Haberler

ASRİAD'DAN ARNAVUTLUK BAŞBAKANI RAMA'YA ZİYARET

ASRİAD'dan Arnavutluk Başbakanı Rama'ya Ziyaret
ASRİAD'dan Arnavutluk Başbakanı Rama'ya Ziyaret Resim Adı 0 Resim Adı 2 Resim Adı 3 Resim Adı 4

ASRİAD Genel Başkan Yardımcısı Cemil Yıldız ve Teşkilatlanma Başkan Yardımcısı Şahin Uruç, Arnavutluk'ta Başbakan Edi Rama'ya bir ziyaret gerçekleştirdiler.

ASRİAD heyetinin Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'ya gerçekleştirdiği ziyarette, iki ülke arasındaki iktisadi işbirliğinin gelişimine katkıda bulunmak, karşılıklı ticari mübadelelerin kapsamını artırmak ve ASRİAD mensubu iş insanlarının Arnavutluk'ta yapabileceği yatırımlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.  Görüşmede ayrıca bölgesel konuların yanı sıra Covid 19 pandemisinin dünya ekonomisi üzerine etkileri değerlendirildi. 
 

Ziyaret sırasında Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, kendisine yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken iki ülke iş insanları arasında ticareti geliştirme çabalarına her türlü desteği vermeye gayret edeceklerini ifade etti.
 

Oldukça samimi ve faydalı gerçekleşen ziyaret sonunda ASRİAD Genel Başkan Yardımcısı Cemil Yıldız ve Teşkilatlanma Başkan Yardımcısı Şahin Uruç, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'ya "Önce Nitelik" plaketi takdim ettiler. 
 

Kamu kurumlarına ziyaretler
 

ASRİAD Genel Başkan Yardımcısı Cemil Yıldız ve Teşkilatlanma Başkan Yardımcısı Şahin Uruç, Başbakan Edi Rama'nın ardından Arnavutluk Savunma Bakanı Olta Xhaçka, Enerji ve Altyapı Bakanı Belinda Balluku ve Arnavutluk Emniyet Müdürü Ardı Veliu'ya da birer ziyaret gerçekleştirdiler. 

27 Temmuz 2020