GÜNCEL HABERLER

Ana SayfaGüncel Haberler

2 SAATTE 9 MİLYON TL'LİK TİCARET YAPTILAR

2 saatte 9 milyon TL'lik ticaret yaptılar
2 saatte 9 milyon TL'lik ticaret yaptılar Resim Adı 0 Resim Adı 1 Resim Adı 2 Resim Adı 3 Resim Adı 4 Resim Adı 5 Resim Adı 6

ASRİAD tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilen 1. Ticaretin Yıldızları Ödül Gecesi öncesi “400 İş İnsanı, 2 saatte 2 milyon TL” konseptiyle bir ticaret etkinliği düzenlendi.

2 saatte 2 milyon TL hedefiyle başlayan ticari etkinlik sonunda geceye katılan 400 iş insanı toplam 9 milyon 52 bin TL’lik anlaşmaya imza attılar.

ASRİAD İş Geliştirme Başkanlığı tarafından organize edilen etkinlikte ASRİAD üyesi bir iş adamı ile Kazakistanlı bir işadamı arasında yapılan 1 milyon dolarlık protokol geceye damga vurdu.

Çok sayıda iş anlaşmasının protokole bağlandığı gecede bir konuşma yapan ASRİAD Genel Başkan Yardımcısı ve İş Geliştirme Komisyonu Başkanı Sami Bektaş, iş insanlarının yatırımlarını altına, dövize veya bir başka yatırım aracına yönlendirdiklerini ve bu şekilde para kazanmaya çalıştıklarını belirtirken aslında en iyi yatırım aracının ASRİAD’a üyelik olduğunu ifade etti. 2 bin TL’lik aidat karşılığında iş insanlarının burada ticaret yaparak yatırımlarına en az 20 kat değer kazandırabileceklerinin altını çizen Sami Bektaş, ASRİAD Ticaret Toplantılarına katılımın önemine değindi. 36 haftadır ASRİAD Ticaret Toplantılarını yapmakta olduklarını ifade eden ASRİAD İş Geliştirme Komisyonu Başkanı Bektaş, ülkemizin kalkınmasını sağlamak yolunda iş insanlarına büyük bir görev düştüğünü, kendilerinin de ASRİAD bünyesinde ASRİAD Export’u kurarak ve bu kapsamda önemli ticari faaliyetler gerçekleştirerek ülke kalkınmasına fayda sağlamaya gayret ettiklerini söyledi.

“400 iş insanı, 2 saat, 2 milyon TL” konseptiyle düzenledikleri ticari etkinliğin beklenenden çok daha büyük bir başarı kazandığını belirten Sami Bektaş, 2 saat içinde 2 milyon TL’lik ticaret hacmini hedeflemelerine karşın gecede 9 milyon TL’yi geçen iş anlaşmaları yapıldığını söyledi. ASRİAD olarak bu yılsonuna kadar 30-60 milyon TL’lik iş hacmi oluşturmayı hedefleyerek yola çıktıklarını, buna karşın bugün itibariyle 250-300 milyon TL’lik ticaret hacmini geçmiş olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden ASRİAD Genel Başkan Yardımcısı Sami Bektaş, geceye katılan tüm iş insanlarına teşekkür etti.

Yapılan her iş anlaşması sonrası, ürün satın alan iş adamı tarafından gong çalınan gece sonunda toplam 9 milyon 52 bin TL’lik iş hacmine imza atan iş insanları toplu olarak fotoğraf çektirdiler.

28 Haziran 2019