BASIN AÇIKLAMALARI

Ana SayfaBasın Açıklamaları

İNSANA SAYGI, TEK YÜREK MÜCADELE!

İNSANA SAYGI, TEK YÜREK MÜCADELE!

ASRİAD Genel Başkanı, Koronavirüs salgınının tüm dünyayı saran boyutları ve pandemik hale dönüşmesi dolayısıyla ASRİAD olarak aldıkları kararları basın bülteni aracılığı ile kamuoyu ile paylaştı.

Basın bülteni şu şekilde:

“Dünya Covid19 virüsü dolayısıyla büyük bir salgın tehdidi altında yaşamaktadır. Bulaşma hızı ve öldürücü etkisi yüzünden özellikle tedbirde geç kalan ülkeler çok büyük sıkıntılar içine girmiş bulunmaktadırlar.

Her ne kadar virüsün ilk görüldüğü ülke olan Çin’de ilerleme hızında yavaşlama görüldüğü ifade edilse de henüz dünyada bu virüse karşı tıbbi bir tedavi çözümü üretilememiştir.

Ülkemiz bu konuda takdire şayan bir yönetim becerisiyle muhatap olmuş ve tedbirler çok zamanlı ve yerinde alınmıştır. Halen bu konuda aktif müdahale yapılmaya devam edilmektedir. Bu açıdan başta Sağlık Bakanı olmak üzere ilgili tüm kamu yöneticilerinin tutumlarını takdirle karşıladığımızı ifade etmeyi bir borç bilirim.

Her ne kadar ülkemizde son derece sınırlı vaka sayısı bulunduğu beyan edilse de, salgın potansiyeli yüksek olmaya devam etmektedir. Kamunun aldığı tedbirlere bizler de hem sivil toplum kuruluşları hem de vatandaşlar olarak samimi katkı vererek desek olmak durumundayız.”   

DANIŞMAN: “Toplantılarımız ve iş seyahatlerimiz dondurulmuştur. Büro faaliyetlerimiz home-ofis olarak devam etmektedir.”

“Bu kapsamda ASRİAD olarak, genel merkezimiz başta olmak üzere Türkiye’deki tüm şubelerimizde ve yurt dışındaki tüm temsilciliklerimizde Mart ayı sonuna kadar tüm toplantılarımızı ve iş seyahatlerimizi dondurmuş bulunuyoruz. Büro faaliyetlerini personelimiz evlerinden yapacaklardır. Bu kararımızın, insan hayatına olan saygımızın ve millet olarak topyekûn tek yürek halinde sıkıntılarla mücadeledeki sorumluluk anlayışımızın bir gereği olarak kamu yönetimine destek olduğunun bilinmesini isteriz.

En kısa sürede, etkin tedbirlerle, bu beladan kurtulma niyazımızla birlikte olumlu sonuç için gereken her şey tarafımızdan yapılmaya devam edilecektir.     

17 Mart 2020